В Україні допустимий рівень вмісту алкоголю в крові для водіїв – тема одночасно важлива і обговорювана. Автоюрист розповів, яка кількість спирту допустима, і які покарання очікують на тих, хто перевищить цю норму.
Що ще варто знати
Допустимий вміст алкоголю вимірюється в проміле (ppm), що являє собою кількість алкоголю на 1000 мілілітрів крові в нашій країні юридично визначається як водіння у нетверезому вигляді. Допустимий рівень алкоголю в крові водія в Україні становить 0,2 проміле. Порушення цього ліміту тягне за собою штраф та позбавлення прав.
Цей невеликий допуск передбачений для того, щоб уникнути юридичних санкцій за вміст незначної кількості алкоголю, яка може виникнути через вживання таких продуктів, як кефір чи квас, або використання певних ліків. Однак це не слід тлумачити як дозвіл вживати спиртні напої, перш ніж сісти за кермо авто.
Якщо водій потрапить за кермом у нетверезому вигляді, покарання залежатиме від ряду факторів. Якщо навіть водій відмовляється пройти медичний огляд на стан алкогольного чи наркотичного сп’яніння, він отримує штраф у розмірі, аналогічному покаранню за керування у нетверезому стані — від 17 до 51 тисячі гривень та позбавлення прав на строк від одного до десяти років.
У всіх випадках автомобіль вирушає на штрафстоянку. Якщо автомобіліст, будучи нетверезим, сів за кермо і завдав серйозної шкоди державному чи приватному майну, йому загрожує ув’язнення.