Новини

Підвищення штрафів за п’яне водіння: Що змінилося і як це вплине на водіїв

Share

В Україні водіння в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння карається серйозними штрафами і можливим позбавленням водійських прав. Штрафи можуть варіюватися від 17 до 51 тисячі гривень, а термін позбавлення прав може досягати десяти років. Під час воєнного стану можливе вилучення автомобіля вже після першого порушення.

Водіння в стані сп’яніння є одним з найбільш серйозних правопорушень на дорогах України, і законодавство передбачає жорсткі санкції для порушників. На сьогодні адміністративні покарання залишаються основними, проте вони стають дедалі суворішими.

При першому порушенні водій може отримати штраф у розмірі 17 тисяч гривень та бути позбавленим прав на керування автомобілем на один рік. За повторне порушення протягом року штраф зростає до 34 тисяч гривень, а термін позбавлення прав збільшується до трьох років. Якщо ж водій вчинить порушення втретє за рік, штраф досягає 51 тисячі гривень, а права позбавляються на десять років. В умовах воєнного стану можливість вилучення автомобіля стає актуальною вже після першого порушення.

За відмову від проходження медичного огляду водій отримує штраф, що дорівнює штрафу за водіння в нетверезому стані – від 17 до 51 тисячі гривень, а також позбавлення прав на термін від одного до десяти років. Крім того, передбачено штраф у розмірі 3 400 гривень за передачу керування автомобілем особі, яка перебуває в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння.

У випадку, якщо водій після аварії вживе алкоголь чи інші заборонені речовини, його чекає штраф у розмірі 34 тисячі гривень і позбавлення прав на три роки. Торік в Україні було змінено процедуру перевірки на сп’яніння, і тепер огляд має проводитися у присутності двох свідків або з відеозаписом. Ці нововведення також стосуються перевірки впливу лікарських засобів, що знижують увагу або швидкість реакції.

Допустима норма алкоголю в крові для водіїв в Україні становить 0,2 проміле, що залишає дуже мало простору для помилок. Будь-яке перевищення цього рівня призводить до штрафу і втрати прав.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: Штраф

Останні записи

Став відомий найпопулярніший автомобіль в Європі

За даними дослідницької компанії JATO Dynamics, лідирує бестселер європейського авторинку - компактний хетчбек Dacia. Продажі…

24.03.2025

Головна деталь, яка допоможе виявити скручений пробіг на вживаному авто

Купівля вживаного авто вимагає уваги, адже можна натрапити на машину з підробленим пробігом. Один з…

24.03.2025

Експерти розповіли, коли при аварії можна вирішити все без виклику поліції

Як на мене, не в кожній аварії в Україні треба обов’язково викликати патрульних. Є ситуації,…

24.03.2025

Новий Mercedes-AMG GLC отримає 580 сил і розумний повний привід

Німці з AMG тестують електричну версію Mercedes-AMG GLC 2027 — майбутній флагман серед електрокросоверів бренду.…

24.03.2025

Зимова гума влітку: можливі штрафи та правила для водіїв

В Україні багато водіїв цікавляться, чи можуть оштрафувати за їзду на зимовій гумі влітку або…

24.03.2025

Нове покоління Audi Q7 сфотографували під час тестів

Знаковий для компанії Audi кросовер Q7 з'явився у 2005 році. Машина виявилася товарним зразком прототипу…

24.03.2025