Обов’язкове включення фар вдень: чому це важливо та як карають

Час читання: < 1 хв.
0
Обов'язкове включення фар вдень: чому це важливо та як карають

У цьому літі українські водії, що виїжджають за межі міста, повинні увімкнути фари навіть удень. Це вимагається згідно з новими правилами, що ввелися з травня 2024 року, раніше це стосувалося лише зимового періоду. Основна мета цього заходу – покращити видимість автомобілів на дорозі, особливо у складних умовах, таких як контрастне освітлення у літній час або погана видимість через погодні умови.

Подробиці

У нових автомобілях, випущених з 2011 року, встановлені денні ходові вогні (DRL), які автоматично активуються при русі. Для старіших моделей, де вони відсутні, українське законодавство вимагає увімкнення ближнього світла фар. Це сприяє покращенню видимості автомобілів на дорозі, що є важливим аспектом безпеки.

Недотримання цього правила може призвести до штрафу від 425 до 510 гривень за порушення правил користування зовнішніми освітлювальними приладами. Однак у випадку відсутності штатних DRL і неввімкнення фар, штраф може обмежитися лише попередженням згідно зі статтею 125 КУпАП.

Встановлення додаткових світлодіодних DRL або заміна фар на LED-лампи можуть бути альтернативними рішеннями для власників старих автомобілів, проте це може бути дорогим і не завжди легальним рішенням.

Таким чином, власникам автомобілів варто відповідально ставитися до стану і налаштування світла на своїх авто для забезпечення максимальної безпеки на дорозі.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!