Як водіям уникнути штрафу за ГБО: відповідь експертів

Час читання: 2 хв.
0

В Україні планується підвищити акцизи на паливо до європейських стандартів, однак використання автомобілів з ГБО залишатиметься економічно вигідним. Українці й надалі активно встановлюватимуть газобалонне обладнання (ГБО). Сьогодні ми розповімо про те, що загрожує водіям, якщо вони вчасно не перереєструють автомобіль після встановлення ГБО.

Після встановлення ГБО власник автомобіля має 10 днів для перереєстрації транспортного засобу (ТЗ) у сервісному центрі МВС. У разі порушення цього терміну власнику загрожує адміністративна відповідальність у вигляді штрафу.

Перед відвідуванням сервісного центру переконайтеся, що у вас є такі документи: український паспорт, ідентифікаційний номер, свідоцтво про реєстрацію ТЗ, акт приймання-передачі ТЗ, свідоцтво про узгодження конструкції, а також сертифікат відповідності. Ці документи потрібно обов’язково пред’явити адміністратору сервісного центру МВС, інакше вам відмовлять у наданні послуги.

Акт приймання-передачі ТЗ та свідоцтво про узгодження конструкції видаються організацією, яка встановлювала газобалонне обладнання.
Якщо раніше при перереєстрації автомобілів потрібно було в обов’язковому порядку проходити експертне дослідження в Експертній службі МВС, то тепер це можна робити за бажанням. Більше нема обов’язкового дослідження автомобілів. На практиці це також означає, що тепер не потрібно обов’язково їхати до сервісного центру МВС на авто, яке проходить перереєстрацію.

В Україні зараз середня вартість автогазу становить 26,63 грн за один літр. Найдешевше автомобіль із ГБО можна заправити у Київській та Закарпатській областях. Там на АЗС скраплений газ у середньому коштує 26,03 та 26,05 грн за один літр відповідно. Найдорожче автогаз коштує у Полтавській та Сумській областях – 27,01 та 27,03 грн за один літр відповідно.

Вже у липні 2024 року автогаз в Україні може подорожчати через те, що Кабмін планує збільшити акцизи на пальне. Щоправда, поки що до кінця не зрозуміло, на скільки конкретно подорожчає автогаз. Кабмін хоче збільшити акциз на автогаз з 1 липня 2024 року до 165 євро за 1000 літрів, але народні депутати Верховної Ради прийняли за основу законопроєкт, який передбачає збільшення акцизу на скраплений газ з 1 липня до 55,60 євро за 1000 літрів. Якщо пройде цей законопроєкт, то автогаз на українських АЗС подорожчає приблизно на 19 копійок за один літр. Якщо до нього внесуть правки, які хоче Кабмін, то скраплений газ подорожчає на 6 грн за літр.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!