В Європі впроваджують новий дорожній знак

0
989
В Європі впроваджують новий дорожній знак

Інформаційний знак у формі білого ромба на синьому тлі не позначає смугу для автомобілів Renault. Він вказує на смугу для спільного користування. У Франції за її недотримання накладається штраф у розмірі 135 євро.

Смуга, позначена ромбом, зазвичай знаходиться ліворуч. Поки що цей знак доступний лише у Франції і був протестований у Ліоні, Греноблі та Страсбурзі з 2020 року. Ромб позначає смугу для транспортних засобів, що перевозять щонайменше двох осіб, включаючи громадський транспорт, таксі та водіїв (іноді з додатковою пояснювальною стрілкою). Це називається спільним використанням.

Таким чином, якщо на смузі стоїть такий знак, комерційним або муніципальним транспортним засобам немає чого робити на цій частині дороги. Вони також не можуть їхати туди, якщо в машині лише один водій.

Громадський транспорт, таксі та автомобілі з “наднизьким рівнем викидів”, тобто з наклейкою Crit’Air, можуть проїжджати. Це, звичайно, включає електромобілі, навіть якщо вони мають лише одного водія.

Такі знаки зазвичай відображаються на електронних табло. Залежно від ситуації моніторингу дорожнього руху, диспетчер може увімкнути або вимкнути активність. Наприклад, на дорозі між Ліоном і Сент-Етьєном встановлюється час активності. Автомагістраль A7, на південь від передмістя Ліона, є головною транспортною артерією, якою щодня проїжджає понад 100 000 автомобілів.

Щоб уникнути проблем із заторами на ній, робота світлофорів регулюється як у південному, так і в північному напрямку, особливо в ранкові та вечірні години пік. Ця ранкова резервна смуга працює з 07:00 до 09:30 з понеділка по п’ятницю. Період роботи позначений світловим символом з білим ромбом і стрілкою під знаком. Так само вона працює в годину пік після закінчення робочого дня.

Мета знаку – заохотити використання електромобілів і громадського транспорту для уникнення перешкод при обгонах і виїздах, а також зменшити забруднення навколишнього середовища. Досі цей знак існував лише у Франції.

Не всі європейці розуміли його значення. А водії, які виїжджали на спеціальну смугу без вищезгаданої причини, спонсорувалися французькою національною скарбницею.

Практика використання таких дорожніх знаків на багатосмугових дорогах виявилася успішною. Багато національних урядів зараз починають вивчати цей досвід, і, можливо, в недалекому майбутньому всі напрямки до курортів заповняться новими інформативними, а іноді і імперативними знаками з синіми прямокутниками або білими ромбами по колу.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!