Головна Новини Стало відомо, кого з українських водіїв з 1 квітня будуть штрафувати

Стало відомо, кого з українських водіїв з 1 квітня будуть штрафувати

0
29

З 1 квітня цього року власників українських транспортних засобів, які перебували в Німеччині протягом року, але не отримали там реєстрацію, почнуть штрафувати. Ця практика була вже запроваджена в Чехії.

Через що такі зміни

З 1 квітня 2024 року українським біженцям у Німеччині, які перебувають понад рік, потрібно буде замінити українські номерні знаки на місцеві. Після закінчення перехідного періоду, який завершується 31 березня 2024 року, вони повинні обов’язково зареєструвати свій автомобіль у Німеччині та отримати місцеві номерні знаки, пише SUV News.

Що буде, якщо не міняти номери

Якщо ви керуєте автомобілем у Німеччині понад рік без реєстрації, це вважається порушенням, за яке передбачено штраф у розмірі 70 євро і присвоюється 1 штрафний бал. Це може призвести до збільшення вартості автострахування. Якщо ви наберете 8 балів, ваше водійське посвідчення може бути вилучено.

Процедура постановки авто на облік

У Німеччині реєстрацією транспортних засобів займається спеціальний державний орган, відомий як Zulassungsbehörde або його еквіваленти. Для отримання повної інформації про процедуру реєстрації слід звертатися саме до них. Незважаючи на це, пакет документів, необхідних для реєстрації, зазвичай включає наступне:

  • заява;
  • посвідчення особи (закордонний паспорт);
  • техпаспорт (Hauptuntersuchung);
  • діюча автостраховка (автоцивілка);
  • свідоцтво про успішне проходження технічного огляду.

Після реєстрації автомобіля водій отримує свідоцтво про реєстрацію та новий німецький номерний знак. Згідно з законодавством, кожен власник зобов’язаний сплачувати податок, розмір якого залежить від параметрів автомобіля. Загалом, цей податок оцінюється на рівні приблизно 200 гривень на рік.

Які можуть бути проблеми з техоглядом

Українці, які привозять автомобілі зі США до ЄС, стикаються з труднощами при постановці їх на облік через відсутність європейської сертифікації. Наразі невідомо, як саме буде вирішуватися ця проблема в майбутньому.

Яка потрібна страховка

У Німеччині, подібно до України, обов’язковою є наявність автоцивілки, що покриває відповідальність водія перед третіми особами у разі аварії. Під час перехідного періоду українці могли користуватися міжнародним полісом “Зелена картка” на максимальний термін до 1 року. Після реєстрації автомобіля необхідно оформити місцеву страховку, яку можна отримати в будь-якій німецькій страховій компанії.

Стандартний поліс без додаткових опцій у Німеччині коштує від 400 до 600 євро на рік. При визначенні ціни також враховується стаж водіння, зокрема, безаварійний. Однак, чи буде враховуватися стаж водіння в Україні, вирішується індивідуально кожною страховою компанією.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!


Дякуємо!

Тепер редактори знають.