Штрафи та евакуатори: як зміняться правила паркування в Україні

Час читання: 2 хв.
0

Водії масово порушують правила паркування, а їх майже ніхто не карає

Через три місяці в Україні запрацює новий закон про паркування автомобілів. Так влада намагається привести до ладу вулиці, заставлені машинами. На полювання за порушниками вийдуть загони спеціальних інспекторів.

Зараз у великих містах зростає кількість машин, а разом з тим стає більше водіїв, які порушують правила паркування. Машини залишають на тротуарах, пішохідних зонах, проїжджих частинах і газонах. У столиці порушників досить на кожному кроці.

В Європейських містах давно звикли залишати авто за два-три квартали на парковці, а далі йти пішки. Втиснутися на тротуар або пішохідну зону в Брюсселі означає заплатити штраф до 50 євро.

“У Брюсселі важко знайти місце для парковки і всюди треба платити. У різних районах парковка коштує по-різному, але в середньому 3 євро на годину. Якщо не заплатив – штраф 25 євро. Якщо не штраф вчасно – буде нараховуватися пеня”, – розповідає місцевий житель.

В Україні масово порушують правила паркування, бо водіїв майже ніхто не карає, в поліції не вистачає рук, каже автомобільний експерт Влад Антонов.

“Евакуатор – це дуже хороший спосіб превентивної роботи в плані порушення. Одна справа, коли вам “світить” штраф близько 1000 гривень – він буде чи ні. Інша справа, коли машину забирають і це коштує 1000 гривень, 2000 гривень. Це призводить водіїв в почуття”, – говорить фахівець.

Уже з кінця вересня в столиці з’явиться більше 22 тисяч нових паркомісць, а також спеціальна служба інспекторів, які мають право виписувати порушникам штраф або викликати евакуатор.

“Будуть спеціальні прилади, за типом планшета. Вони фотографують автомобіль, у автомобіля є десять хвилин на оплату. Якщо протягом десяти хвилин не приходить оплата, інспектор робить повторно фотографії та вже відправляє запит до бази МВС і отримує інформацію про водія”, – розповів заступник директора з розвитку комунального підприємства “Київтранспарксервіс” Денис Салабаєнко.

Розмір фінансового покарання – вартість години паркування в двадцатикратному розмірі. Якщо водій не заплатить вчасно, будуть нараховувати пеню.

segodnya.ua

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

ПОШИРИТИ
Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.