На українських дорогах стало більше поліцейських з TruCam

0
225

В Україні з 29 лютого 2024 року патрульні поліцейські з радарами TruCam, якими вимірюють швидкість автомобілів, почали працювати на 31 новій ділянці. Про це повідомила пресслужба Патрульної поліції України.

У повідомленні йдеться про те, що на українських дорогах патрульні поліцейські використовують 150 радарів TruCam. За допомогою цих пристроїв швидкість автомобілів вимірюють на 279 ділянках автошляхів.

 

 

Так, нові лазерні радари з’явилися, наприклад, у Кіровоградській області, Чернігівській області, Вінниці та у Чернівцях. Але ділянок доріг, на яких стоять патрульні поліцейські з радарами TruCam, стало меньше. Чому? Тому, що з урахуванням військового стану та після аналізу аварійності поліція призупинила роботу TruCam на 54 дільницях.

Слід зазначити, що у Донецькій та Луганській областях, тобто у районах, де йдуть активні бойові дії з російськими окупантами, радари TruCam тимчасово не використовують, а в прифронтових районах їх використовують обмежено (тільки на окремих ділянках доріг). До прифронтових районів зараз належать Харківська, Сумська, Миколаївська, Херсонська та Запорізька області.

Українським водіям слід звернути увагу на такі обставини. По-перше, патрульні поліцейські використовують радари TruCam поряд із камерами автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху. Ці системи також вимірюють швидкість автомобілів. Чому їх використовують практично разом? Поліція вважає, що це ефективніше для контролю швидкості руху транспортних засобів.

По-друге, поліцейські з радарами TruCam знаходяться в основному на тих ділянках доріг, де найбільше ДТП відбувається через перевищення водіями дозволеної швидкості.

По-третє, біля поліцейських з радарами TruCam має бути дорожній знак, що попереджає про фото- та відеофіксацію порушень правил дорожнього руху (дорожній знак 5.76). По-четверте, біля поліцейських з радарами TruCam має стояти службовий автомобіль із включеними синіми проблисковими маячками.

Якщо поліцейські за допомогою TruCam зафіксували автомобіль, який рухається з перевищенням швидкості, то водія зупиняють. Йому мають показати номерний знак автомобіля, швидкість, час та місце, де це сталося. Штраф за перевищення швидкості на 20 чи 50 км/год становить 340 та 1700 гривень.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!