Ціни на електромобілі та автомобілі з ДВЗ зрівняються раніше, ніж ви думали

Паритет цін на електромобілі та бензинові авто буде досягнутий до 2029 року

0
38

Згідно з новим дослідженням Міжнародної ради з чистого транспорту (ICCT), ціни на електричні та традиційні автомобілі з двигунами внутрішнього згоряння (ДВЗ) зрівняються до кінця поточного десятиліття. Це стане значною подією для автомобільної промисловості та мільйонів водіїв у всьому світі, сприяючи прискоренню переходу до електричної мобільності.

На сьогоднішній день висока вартість залишається основним бар’єром для покупців, які бажають перейти на електромобілі. Виробники прагнуть зробити електромобільність доступною для широкого загалу, проте процес зниження цін відбувається повільніше, ніж очікувалося. В основі цієї проблеми лежить не лише вартість виробництва, а й значні прибутки, які компанії одержують з кожного проданого автомобіля.

Дослідження ICCT вказує, що до 2029 року вартість електромобіля із запасом ходу приблизно 480 кілометрів зрівняється з ціною аналогічної моделі на бензині. Однією із ключових причин цього стане зниження цін на батарею, основний компонент вартості електромобілів. Зараз більша частина літію, необхідного для виробництва батарей, видобувається в Китаї, Австралії та так званому Літієвому трикутнику (Аргентина, Болівія, Чилі).

Вартість кіловат-години батареї нині становить близько 122 доларів, але, згідно з прогнозами, до 2027 року вона знизиться до 97 доларів, а до 2032 року – до 67 доларів. Це дозволить виробляти доступніші батареї, знижуючи загальну вартість електромобілів.

Тим не менш, у дослідженні не враховуються потенційні зміни ринку та розвиток нових технологій, таких як батареї на основі натрію або твердотільні батареї, які можуть стати наступним кроком у розвитку електромобільності. Крім того, аналіз не торкається значного збільшення цін на нові автомобілі в останні роки, що також може вплинути на паритет цін між електромобілями та автомобілями з ДВС.

Таким чином, незважаючи на оптимістичні прогнози, шлях до досягнення цінового паритету між електромобілями та традиційними автомобілями може бути складнішим і довшим, ніж очікувалося. Однак зусилля виробників та розвиток технологій продовжують наближати нас до ери електричної мобільності, доступної для всіх.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!