Що буде, якщо не пред’явити документи на вимогу поліцейського

0
333

Суд визнав, що дії водія кваліфікували за неправильною статтею

Київський районний суд Одеси розглянув позов щодо водія, який не пред’явив поліцейському документи на право управління та не застосував до нього жодних заходів.

Забігаючи наперед, суд дійшов висновку, якщо водій не пред’явив патрульному поліцейському документи на право управління, то це не вважається впертою непокорою. Як йдеться у повідомленні “Судово-юридичної газети”, відмова водія пред’явити на місці зупинки документи про право управління “не може кваліфікуватися адміністративним правопорушенням за статтею 185 КУпАП”.

А тепер щодо справи. Повідомляється, що водія зупинили за порушення правил дорожнього руху. Однак на вимогу працівника поліції відмовився показати посвідчення водія та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу. Таку дію інспектор визнав упертою непокорою та склав протокол за статтею 185 КУпАП. Там йдеться про відповідальність за наполегливу непокору законному розпорядженню або вимогу поліцейського під час виконання ним службових обов’язків.

Навіть на перший погляд, здається, все законно та правомірно. Однак під час розгляду справи Київський районний суд м. Одеси зробив висновок, що “невиконання вимоги не може бути кваліфіковано за ст. 185 КУпАП, оскільки підпадає під частину 1 статті 126 КУпАП” у справі №947/24164/22).

З цього суд визнав неправильну кваліфікацію дій водія з невиконання пред’явлення документів на право управління. Провадження у справі закрите, до водія жодних заходів впливу не застосовано.

Ще одна цікава деталь справи. Якщо суд визнав дії співробітника поліції неправомірними, то водій може вимагати суду винести окрему ухвалу проведення перевірки та вжиття до такого інспектора заходів дисциплінарного впливу. У такому разі керівництво відповідного органу поліції зобов’язане провести службове розслідування та за умови підтвердження фактів неправомірних дій інспектора притягнути його до відповідальності.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.