Переломний момент у Європі: Більше половини продажів у 2023 році припадає на кросовери

0
104

У 2023 році кросовери досягли нової віхи в Європі, склавши більше половини всіх продажів автомобілів. За даними дослідницької компанії Dataforce, частка SUV у регіоні склала 51%, що стало результатом переваги покупців кросоверів усіх розмірів замість хетчбеків, універсалів та седанів.

Особливо вражаюче зростання показала модель Tesla Model Y, продажі якої збільшилися на 85% минулого року, роблячи її автомобілем, що найбільше продавався в Європі. Це допомогло сегменту преміальних середньорозмірних SUV обійти навіть сегмент малолітражних автомобілів.

Кросовери випередили загальний ринок, показавши зростання продажів на 19% до 6,63 мільйона одиниць, що дало їм 51% частку на європейському ринку автомобілів, яке загалом зросло на 14%.

Серед них маленькі та компактні кросовери показали найбільше зростання. Сегмент маленьких SUV став найбільшим у минулому році з майже 2,2 мільйонів продажів, за ним йдуть компактні SUV з більш ніж 1,9 мільйона проданих автомобілів.

Найбільше зростання серед SUV спостерігалося у преміальних сегментах. Продаж преміальних середньорозмірних SUV збільшився на 31% до 843,939 одиниць, що зробило його п’ятим за величиною сегментом у Європі.

Цей рух до SUV супроводжується збільшенням частки електричних трансмісій, особливо у середньорозмірних сегментах. Моделі на електротязі склали 48% від усіх продажів преміальних середньорозмірних SUV, на чолі з Model Y, тоді як частка EV у продажах масових середньорозмірних SUV склала 47%, очолювана Volkswagen ID4.

Преміальні компактні електромобілі також випереджають загальну частку електромобілів у Європі – 23% проти 16% на загальному ринку автомобілів минулого року.

Однак, незважаючи на зростання електромобілів, їх частка залишається низькою в сегментах, що найбільше продаються, особливо в двох найбільших. У сегменті невеликих SUV частка електромобілів становила всього 5,6% минулого року, тоді як лише 1,7% проданих компактних SUV були на електротязі. У сегменті малолітражних автомобілів лише 5,4% продажів припадало на електромобілі.

Volkswagen домінував на ринку в 2023 році, очоливши 8 різних сегментів, що є збільшенням у порівнянні з шістьма торік. Загальна група VW посіла перше місце в 12 з 21 сегмента, що відстежується, з Audi і Porsche, які здобули по дві перемоги. Група BMW посіла друге місце з чотирма перемогами, по дві для BMW та Mini.

Кросовери також домінували навіть у найдорожчому екзотичному сегменті. Там BMW XM зайняв перше місце у свій перший повний рік продажів з обсягом 3,142 одиниці, обійшовши таких конкурентів, як Lamborghini Urus та Bentley Bentayga.

Ця зміна на ринку на користь SUV викликає зворотну реакцію серед екологічних та міських активістів, які стверджують, що великі моделі SUV призводять до збільшення забруднення та проблем із трафіком, особливо у містах.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.