Рада хоче ухвалити закон, який дозволить зупиняти дію водійських прав

0
154

В Україні можуть ухвалити закон, що дозволяє припиняти дію водійських прав. Законопроект, що регламентує це під № 8082 вже включений на розгляд Верховної Ради.

Зупиняти дію посвідчення водія зможуть співробітники виконавчої служби – наприклад, за борги, несплачені штрафи, аліменти. Інформація про осіб, позбавлених права керування транспортними засобами або тимчасово обмежених у праві керування транспортними засобами, вноситиметься до Єдиного державного реєстру Міністерства внутрішніх справ України.

Право на керування транспортними засобами тимчасово обмежуватиметься у разі відкриття стосовно особи відповідного виконавчого провадження. Також законопроект зменшує термін дії посвідчень водіїв різних категорій.

Пропонується право на керування транспортними засобами категорій АМ, А1, А2, А, В1, В та ВЕ надавати на 10 років. Право на керування транспортними засобами категорій С1, С1Е, С, КЕ, D1, D1Е, D, DЕ, Тb та Tm надавати на 5 років.

Серед інших цікавих новацій — збільшення віку претендентів на отримання прав на мотоцикл. Відкрити категорію А дозволяється особам, які досягли 20-річного віку, які мають навички керування транспортним засобом категорії А2 не менше 2 років (вимога до наявності навичок не застосовується, якщо людина має вік не менше 24 років).

Мопедами та легкими мотоциклами можна буде керувати з 16 років. Легковиками з 18 років. Вантажівками та автобусами з 21 та 24 років відповідно.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.