Головна Новини Водіїв попередили про проблеми через тоноване скло

Водіїв попередили про проблеми через тоноване скло

0
849

Закони, що стосуються тонування вікон транспортних засобів, є чіткими і суворими, підкреслюючи важливість збереження прозорості та видимості. Будь-яка форма тонування дзеркал однозначно заборонена.

Нещодавно водіям нагадали про ці законодавчі норми та відповідні штрафи, пов’язані з порушенням цих правил.

Згідно з Правилами дорожнього руху (п. 31.4.7), категорично забороняється експлуатація транспортного засобу з покриттям скла, що перешкоджає видимості водія або погіршує його прозорість. Порушення цього правила вперше тягне за собою накладення штрафу в розмірі 340 грн (ч. 1 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Повторне порушення протягом року може призвести до більш серйозних наслідків, таких як заборона керування транспортним засобом на строк від 3 до 6 місяців або адміністративний арешт на строк від 5 до 10 діб (ч. 4 ст. 121).

Штрафи залежать від ступеня тонування, причому штрафи накладаються за світлопропускання нижче 75% для лобового скла і нижче 70% для інших стекол. Важливо зазначити, що ці штрафи можуть бути застосовані лише в тому випадку, якщо патрульний може продемонструвати зниження світлопропускання за допомогою спеціального приладу, а не лише за візуальною оцінкою.

Як уникнути покарань

Щоб уникнути будь-яких проблем, водії, які обирають тоноване скло, повинні отримати сертифікат світлопропускання на сертифікованій станції технічного обслуговування. Цей документ слугує доказом відповідності стандартам і може допомогти уникнути непорозумінь з правоохоронними органами.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Дякуємо!

Тепер редактори знають.