Нардепи пропонують повернути нульове розмитнення автомобілів в Україні, але з нюансами

Час читання: < 1 хв.
0

Депутати пропонують тимчасово скасувати ввізне мито, ПДВ та акцизний збір на імпортні військові транспортні засоби. Це відбувається за умови, що закупівля фінансується з місцевого бюджету, як це передбачено законопроектами №№ 10219 та 10220.

Законопроект № 10219 передбачає скасування ввізного мита. Законопроект № 10220, з іншого боку, передбачає скасування ПДВ та акцизного збору. Ці пільги поширюються на транспортні засоби, придбані за кошти місцевих бюджетів та безоплатно передані Збройним силам України.

Зокрема, пільги поширюються на транспортні засоби місткістю понад 10 пасажирів, легкові автомобілі, крім певних кузовів, гоночні автомобілі та транспортні засоби спеціального призначення, крім екскаваторів та бетономішалок.

Законопроект передбачає, що передача транспортного засобу одержувачу повинна відбутися протягом 45 календарних днів з дня завершення митного оформлення. У разі порушення терміну або використання транспортного засобу не за призначенням, платник податків повинен сплатити ПДВ та акцизний збір, що підлягають сплаті при ввезенні.

Згідно з пояснювальною запискою, лише минулого року з-за кордону було ввезено та передано військовим понад 60 000 автомобілів. Зазвичай цим процесом займаються волонтери та благодійні організації. Враховуючи короткий термін служби автомобілів на фронті, необхідність постійного поповнення автопарку є виправданою.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

ПОШИРИТИ
Людина яка фанатіє від спортивних автомобілів і полюбляє грати у авмобільні ігри.