Як перереєструвати автомобіль після розмитнення: поради

Час читання: 2 хв.
0

У жовтні 2023 року в Україну було імпортовано 21 800 автомобілів, що на 32,7% більше, ніж за аналогічний місяць 2022 року. Інтерес до “євроблях” не згасає. Тож сьогодні я розповім вам про документи, необхідні для реєстрації автомобіля в сервісному центрі МВС після розмитнення.

Після розмитнення автомобіль потрібно спочатку поставити на облік. З літа 2023 року тільки вживані автомобілі, що ввозяться в Україну, зобов’язані проходити перевірку в Експертній службі МВС, що ідентифікаційний номер і реєстраційні документи є справжніми. Для всіх інших транспортних засобів перевірка проводиться за бажанням власника.

Після цього необхідно отримати свідоцтво про проходження техогляду на сайті головного сервісного центру МВС. Це також можна зробити через термінал у сервісному центрі МВС.

Менеджеру сервісного центру МВС необхідно подати наступні документи. По-перше, паспорт (в електронному вигляді також приймається) або посвідчення громадянина України з відміткою про реєстрацію. По-друге, ідентифікаційний номер платника податків. По-третє, довіреність, якщо від імені власника транспортного засобу звертається уповноважена особа.

По-четверте, документи, що підтверджують законність придбання, отримання, ввезення та розмитнення транспортного засобу. До них відносяться вантажні декларації, митні декларації, свідоцтва про реєстрацію та договори купівлі-продажу.

Як перереєструвати автомобіль після розмитнення: порядок дій

По-п’яте, свідоцтво про реєстрацію або еквівалентний документ з іноземної держави. По-шосте, довідка про відповідність конструкції транспортного засобу встановленим вимогам безпеки дорожнього руху. По-сьоме, висновок про експертний огляд транспортного засобу.

Після реєстрації транспортного засобу в сервісному центрі Міністерства внутрішніх справ та зв’язку на нього видається номерний знак і свідоцтво. При першій реєстрації транспортного засобу необхідно сплатити пенсійний збір. Його розмір залежить від вартості транспортного засобу.

Як уже зазначалося, у жовтні 2023 року в Україну було ввезено 21 800 транспортних засобів з іноземною реєстрацією. Це найбільша кількість ввезених “євроблях” за останні 14 місяців. Найбільш імпортованими автомобілями минулого місяця були: Volkswagen Golf, Renault Megane, Skoda Octavia, Volkswagen Passat та Nissan Leaf. Слід зазначити, що перша п’ятірка “євроблях”, що імпортуються в Україну, мало змінилася за останні місяці.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

ПОШИРИТИ
Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.