З 1 жовтня українським водіям потрібно увімкнути денні ходові вогні.

0
182
UPG

На українських водіїв чекають маленькі, але важливі зміни.

У холодну пору року на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами мають бути включені денні ходові вогні, а у разі їх відсутності у конструкції транспортного засобу — ближнє світло фар.

Відповідний обов’язок водія у період з 1 жовтня до 1 травня передбачено пунктом 9.8 ПДР, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року №1306.

Необхідність включення додаткового освітлення, у тому числі, у світлий час доби, пояснюється необхідністю позначення механічних транспортних засобів, що рухаються.

Невиконання цієї норми (вона з’явилася у правил дорожнього руху у 2013 році) може обернутися додатковими хвилинами неприємного спілкування з поліцією на дорогах.

Відповідно до пункту 1.10 ПДР денні ходові вогні — зовнішні світлові прилади білого кольору, передбачені конструкцією транспортного засобу, встановлені попереду транспортного засобу та призначені для покращення видимості транспортного засобу під час його руху у світлий час доби.

Майже всі опубліковані звіти показують, що використання ближніх вогнів у світлу пору доби знижує зіткнення. Дослідження результатів запровадження обов’язкового використання ближнього світла у Норвегії у проміжку з 1980 по 1990 роки показало, що кількість ДТП у світлий час доби знизилася на 10%. Статистичні дані з Данії показують, що рівень ДТП знизився на 7% через 15 місяців після того, як запровадили обов’язкову їзду з ближнім світлом вдень.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.