Компактний електрокросовер EX30 стане найекологічнішим Volvo в історії

0
68

Компанія Volvo заявила, що електрокросовер EX30, який дебютує вже на початку наступного місяця, стане найекологічнішою моделлю в історії, оскільки його вплив на довкілля виявиться мінімальним. У розрахунках виробник бере до уваги як «вуглецевий слід» від вироблення електрики, яка живитиме EX30, а й ті шкідливі речовини, які потраплять у повітря під час виробництва електромобіля.

Розрахунковий термін служби Volvo EX30 – 200 тисяч кілометрів. За цей час «вуглецевий слід» кросовера складе менше 30 тонн CO2, що на чверть менше, ніж у нинішніх електромобілів Volvo C40 та XC40.

Домогтися цього Volvo розраховує рахунок оптимізації технологічних процесів і активного використання вторинних матеріалів. Конструкція EX30 передбачає, що він частково складатиметься з перероблених алюмінію та сталі, а оздоблення інтер’єру на 70% зроблять із пластикових відходів – з нього частково складатимуться лляні та вовняні тканини, а також покриття з деніму. Після завершення експлуатації кросовера 95% його компонентів можна буде також відправити на вторинне перероблення.

Раніше Volvo також заявила про рівень безпеки EX30, який можна порівняти з тим, що мають крупніші моделі. Його забезпечать розширеним набором подушок безпеки та новими електронними функціями. В арсеналі буде, наприклад, система, яка при відкритті дверей спостерігатиме за околицями та попередить водія та пасажирів, якщо до машини наближається велосипедист, а за кермовим колесом EX30 з’явиться спеціальний датчик стеження за обличчям водія, який оновлюватиме інформацію приблизно 13 разів на секунду – таким чином електромобіль контролюватиме ступінь концентрації водія на керуванні. Також електромобіль отримає покращену функцію екстреного гальмування на перехрестях.

Прийом попередніх замовлень на Volvo EX30 відкриється одночасно зі світовою прем’єрою новинки 7 червня.

Сама компанія розраховує стати повністю кліматично нейтральною, тобто звести власний вплив на природу до нуля у 2040 році.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!