Кожен автолюбитель, купуючи автомобіль, мріє про те, що саме його машина ніколи не зламається і буде служити йому вічно, але всі ми розуміємо, що таких автомобілів, на жаль, не буває. Водночас надійність безперечно є одним із найважливіших критеріїв при виборі автомобіля.
Попри те, що всі автомобілі в принципі не вічні, деякі машини є справжньою проблемою для своїх господарів, адже ті чи інші системи виходять з ладу із завидною регулярністю. Враховуючи кількість несправностей на 1000 автомобілів на рік, експерти склали рейтинг із 5 найненадійніших автомобілів.
1. Kia Ceed
“Корейців” Kia та Hyundai в принципі дуже люблять в Україні за їхню надійність та дешевизну, але далеко не всі корейські автомобілі вдалі. Наприклад, модель Ceed стає дуже проблемною у віці 8-10 років, коли кількість автомобілів з поломками становить 52.7 на 1000 автомобілів на рік. Серед найчастіших поломок експерти відзначають стартер, паливний насос, свічки, акумулятор та каталізатор.
2. Kia Sportage
Найпопулярніший кросовер в Україні з довоєнного часу також особливо не вражає надійністю. За рік із 1000 автомобілів у 38,6 машин спостерігаються серйозні проблеми, через які потрібно везти машину в автосервіс. Проблеми в автомобіля такі самі, як і у його молодшого брата: стартер, каталізатор, паливний насос.
3. Smart Forfour
Маленький автомобіль може завдати своєму власнику дуже серйозних проблем. Тут, щоправда, вже є конкретний проблемний проміжок з 2012 по 2013 рік. Індекс поломки “Смартів” становить 32.8 автомобілів на тисячу машин на рік. Поломки тут вже значно серйозніші, ніж з “корейцями” і з ладу можуть вийти: АКПП, ГРМ, система запалювання та генератор.
4. Volkswagen Sharan
Потрапив до списку найненадійніших автомобілів та улюбленець багатьох українців – Volkswagen. Судячи із відгуків, проблеми є лише у людей, які володіють автомобілями 2011-2017 років. Залежно від віку, індекс поломок може становити від 10.1 до 40.6 пунктів. Найбільш проблемними місцями автомобіля є система вентиляції картерних газів та стартер.
5. Ford S-Max
Попри те, що цей автомобіль вже знятий з виробництва, такі авто все ще активно трапляються на вторинному ринку. 10-річні автомобілі та старші мають індекс поломок у 56.9 пунктів. Більш свіжі автомобілі мають кращі показники та індекс поломок у 30.7 пунктів. Найчастіші проблеми з машиною – паливний насос та генератор. Якщо авто було з дизельним двигуном, то водій може зіштовхнутися із проблемами із сажевим фільтром.