В Україні змінять склад автомобільної аптечки

Час читання: < 1 хв.
0
У Мінохорони здоров’я планують перетворити аптечку на справжню скриньку життя.

Перекис водню, йод, розчин аміаку – все це є в автомобільній аптечці, яка має бути в кожного водія. І все це мотлох, який буде лише зайвим, коли доведеться рятувати чиєсь життя.

Наслідки ДТП часто травматичні для водіїв та пасажирів. І життя людей часто залежить від першої домедичної допомоги, наданої просто на місці. Чи не ключовим засобом про цьому є автомобільна аптечка.

Набір медикаментів, які мусять возити із собою автомобілісти вже давно застарів. Автомобільну аптечку досі комплектують за нормами, що не змінювалися вже 20 років. Сучасний склад аптечки використовують, скоріше, у комерційних цілях стандарту АВД, що колись означало «Аптечка відчепись даішник». Про його зміну вже задумались у Міністерстві охорони здоров’я.

Нова аптечка буде без медикаментів. Вона буде укомплектована різними перев’язувальними матеріалами. Також матиме турнікет для зупинення кровотечі, замість джгута, термоковдру та інструкцію з покроковим описом надання першої допомоги під час аварії. Це, як зазначає МОЗ, європейська модель. Натомість, сам автовласник має право доповнювати аптечку тими ліками, які йому необхідні.

Експерти таку зміну підтримують обома руками. Та коли чекати на впровадження змін у Міністерстві поки що не кажуть. Новий вміст аптечок ще обговорюють.

джерело

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

ПОШИРИТИ
Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.