Якщо за 5 років нова машина втрачає половину своєї вартості, то, очевидно, щось не так. Просто деякі моделі досить складно продати на ринку старих автомобілів, і це тісно пов’язано з падінням їх цін. Якщо цей показник становить 3-5%, значить, дана модель користується великим попитом. Відповідно, при падінні ціни на 15% на рік продаж машини стає скрутною.
Це стосується і самого затребуваного на даний момент класу автомобілів – кросоверів. Експерти виділили 5 автомобілів, які складно продати уживаними, і причини серед них не тільки економічні – вони занадто дорогі, а й технічні, що принесло їм погану репутацію.
Одними з найбільш складних для продажу старих автомобілів є кросовери з преміального сегмента, оснащені потужними двигунами. Лідером серед них є Mercedes-Benz M-Class, третє покоління якого випускається до 2011 року. За 20 000+ євро ви можете знайти автомобілі з заявленим власником пробігом менше 100 000 км (в більшості випадків він, ймовірно, набагато більше).
Сам М-клас, у якого були проблеми з двигуном, теж зіграв в цьому роль.
До речі, з кросоверами BMW X3, X5 і X6 ситуація ідентична. Ці авто також складніше продати, так як їх агрегати досить потужні – 249, 313, 381 і 450 к.с., та й обслуговування у них дороге. Те ж саме і з Audi Q7 з більш потужними двигунами.
В цьому випадку дуже важлива комбінація двигуна і коробки передач, якою оснащена дана модель. Пропозиція VW Tiguan на ринку старих автомобілів досить велике, що цілком нормально, адже він також входить до числа найуспішніших моделей в своєму сегменті. Це стосується як кросоверів першого, так і другого покоління.
«Чемпіон» серед небажаних версій – двигун 1.4 TSI в поєднанні з механічною коробкою передач. Спочатку двигун був досить проблематичним, і більшість покупців хотіли автоматичну версію. Однак в ньому є «роботизована» коробка передач DSG, також здобула популярність. Однак після кількох оновлень справи пішли на поправку, але фахівці продовжують рекомендувати вибір Tiguan з 2,0-літровим двигуном (бензиновим і дизельним), який поєднаний з класичною коробкою.
Terrano продавався в Європі до 2006 року, після чого його місце зайняли X-Trail і Qashqai. Однак модель продовжувала випускатися для деяких інших ринків – для Індії і Росії, де у Nissan є власні заводи.
Цей кросовер сміливо можна назвати «жертвою маркетингу», адже насправді Terrano – цілком хороший і здоровий автомобіль. Його проблема зараз в тому, що він технічно майже ідентичний Dacia / Renault Duster, але він старше. Відповідно поступається і по комфорту, і по оснащенню Duster, але при цьому дорожче (швидше за все через бренд).
Ціна на Qashqai падає в основному через коробки варіатора після пробігу 50 000 – 80 000 км. В цей агрегат просто не вірять, вважаючи, що він легко ламається, а його ремонт дуже дорогий, до того ж він хоч і міцний, але не забезпечує необхідної динаміки автомобіля.
Тому моделі з великим пробігом, але з механічною коробкою передач, більш дорогі, хоча більшість з них слабо оснащені, ніж моделі з варіатором. В цілому двигуни Qashqai надійні і не доставляють проблем.
Тут відбувається щось досить цікаве, оскільки є три близнюка, які технічно однакові – Mitsubishi Outlander, Peugeot 4007 і Citroen C-Crosser. Перший з них добре продається на ринку старих автомобілів, завдяки популярності моделі і тому факту, що вона все ще японська.
Однак «французи» не більше ненадійні і не поступаються в збірці. Однак вони не користуються популярністю, і це робить їх практично непридатними для продажу. Відповідно, спадкоємців вони не отримали і увійшли в історію.
Згідно з дослідженням BloombergNEF, вартість акумуляторів для електромобілів досягла найнижчого рівня за останні сім років.…
Ох, як тільки одометр підкрадається до цих злощасних 100 тисяч кілометрів, у багатьох одразу починається…
SUV зараз на піку популярності, і я розумію, чому люди їх так люблять. Прохідність, комфорт,…
На сьогодні автомобільний газ залишається найдешевшим паливом в Україні, однак його вартість виявилася вищою, ніж…
Зима — це справжній тест для авто. Холод і погана погода можуть спричинити купу проблем,…
З 1 січня 2025 року в Україні змінюються правила імпорту автомобілів, і це справді серйозна…
Leave a Comment