Розмитнення-2018: що нового для автомобілістів

0
1390

У новому році будуть знижені ставки мита на автомобілі з певних країн, пише AUTO.RIA.com.

Розмір мита залежить від країни походження автомобіля. Слід відрізняти «країну походження», яка визначається за досить складним механізмом, від «країни імпорту». Тобто, щоб скористатися зниженою ставкою мита, наприклад, з Євросоюзу, автомобіль, по суті, повинен бути там виготовлений. Якщо ви завозите американське авто з США, але воно прибуває в порт Гамбурга, цей ТЗ не буде вважатися українськими митниками таким, що «має країну походження ЄС», а все ж США.

Євросоюз

Нові ставки мита на легкові автомобілі починають діяти з 1.01.2018 року. Ці ставки будуть знижуватися і далі, з кожним роком, поки не обнуляться повністю в 2026 році. Розмір мита на нові та вживані автомобілі, що мають країну походження ЄС, ви можете дізнатися з інфографіки:

Канада

За принципом, подібним до описаного в попередньому розділі, через кілька років мито на авто з Канади також стане нульовим. Втім, на вживані легкові автомобілі його розмір вже дорівнює нулю. Для нових авто в 2018 році ставка мита буде встановлена на рівні 7,5% від оціночної вартості транспортного засобу.

Акцизний збір

Плануєте пригнати авто з-за кордону? Поспішайте здійснити цю ідею ще в 2018 році. Нагадуємо, що 2018-й — останній рік дії знижених ставок акцизного збору. А повний розмір акцизного збору для вживаних автомобілів фактично робить пригін авто з інших країн економічно невигідною справою. Закон №1389-VIII (раніше – законопроект №3251) діє на тимчасовій основі, до 31 грудня 2018 року. Зрозуміло, є ще цілий рік для того, щоб змінити законодавство і, можливо, скасувати акциз на автомобілі в принципі. Без додаткових умов. Але це задачі на майбутнє для законодавців. Ми ж говоримо про те, чим можна користуватися вже зараз.

Норми «Євро»

«У 2018 році набуває чинності вимога відповідності всіх вироблених і ввезених для вільного обігу в Україну автомобілів стандарту екологічної безпеки Євро-6», написали б ми, якби не закон 2098-VIII, (законопроект №5624), який переніс введення Євро-6 на 1 січня 2020 року. Так що «старе» Євро-5 залишається дійсним ще 2 роки. На практиці це дає можливість приганяти автомобілі з роком випуску від 2010, хоча на старих умовах мінімальний вік авто з пробігом був би обмежений 2015 роком. З урахуванням того, що терміном дії зниженого акцизу обмежений, є сенс зайнятися пригоном авто саме зараз.

Електромобілі

Цей вид транспорту на весь 2018 рік заплановано звільнити від сплати ПДВ та акцизу при імпорті, а також, нагадаємо, раніше було скасовано мито на легкові електричні авто. Тобто – електромобілі можливо ввозити без розмитнення. При цьому немає ніяких додаткових обмежень та умов.

Попередній розрахунок вартості розмитнення легкових і вантажних автомобілів, мототранспорту, електрокарів, а також автобусів можна зробити тут.

джерело

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!