Авто

Чому не варто заправляти повний бак: можливі загрози для автомобіля

Share

Головний аргумент противників повної заправки — вакуум, що нібито утворюється в баку, який може пошкодити паливний насос . Однак сучасні автомобілі оснащені системами вентиляції та «розумними» датчиками, які запобігають зниженню тиску до критичного рівня.

Що варто знати

Вентиляційна система відключається тільки при спрацьовуванні гравітаційного клапана (наприклад, при нахилі автомобіля більш ніж на 45 градусів), що зроблено для запобігання витоку палива в аварійних ситуаціях, пояснюють фахівці.

Що стосується старих автомобілів, які не мають сучасних технологій, то й тут вакуум у баку виключено. Як стверджує експерт, паливна система будь-якого автомобіля не є повністю герметичною. Заливна горловина оснащена клапанами, які забезпечують надходження повітря при витрачанні палива та скидання тиску парів. Таким чином, поява вакууму неможлива .

Хоча заправка до максимуму здебільшого безпечна, є нюанси. За словами експертів у деяких автомобілях переповнення бака може порушити роботу системи контролю парів палива . Це здатне призвести до збоїв у роботі двигуна та збільшення викидів шкідливих речовин.

Також важливо враховувати стан автомобіля. Якщо система вентиляції працює некоректно або ущільнювачі пошкоджені, повний бак може збільшити ризик витоку палива .

Незважаючи на можливі ризики, заправка “до повного” має свої переваги. Експертиз азначають, що повний бак полегшує роботу паливного насоса, знижуючи його зношування. Крім того, виробники автомобілів закладають у конструкцію додаткову вагу палива, тому зниження динаміки через «баласт» малоймовірне.

Ще один вагомий аргумент – тривале зберігання автомобіля . Повний бак перешкоджає випаровуванню летких компонентів палива і запобігає його деградації.

Єдина ситуація, коли варто уникати повної заправки — якщо ви опинилися на незнайомій трасі і не впевнені як паливо на найближчій АЗС . У цьому випадку краще придбати мінімальну кількість палива, щоб дістатися перевіреної заправки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: Поради

Останні записи

Xiaomi додала новий колір Brilliant Magenta до лінійки електромобіля SU7

Цього року китайський техногігант відзначає 15-річчя, і на честь цієї події компанія представила новий ексклюзивний…

02.01.2025

Як запобігти запотіванню скла в авто взимку: помилки водіїв

Чимало водіїв замислюються, як позбутися від запотівання вікон в автомобілі, коли за вікном сніг та…

02.01.2025

5 методів боротьби з шумом зимової гуми для комфортної їзди

Взимку багато автомобілістів вважають шиповані шини необхідними, проте вони також зазначають, що шипи збільшують рівень…

02.01.2025

Названо найкращий автомобіль BMW серед усіх існуючих

Серед моделей BMW X7 особливе місце посідає ALPINA XB7 – це вершина інженерної майстерності, де…

02.01.2025

Зимовий набір водія: що варто мати у своєму авто

Зимові подорожі завжди сповнені особливого шарму, проте вони вимагають більш ретельної підготовки до дороги. Якщо…

01.01.2025

Чи можна випити перед поїздкою: безпечні межі для водіїв

Свята – це завжди про радість, посиденьки з близькими і, зазвичай, якийсь келих вина чи…

01.01.2025