Зі збільшенням популярності електромобілів багато їх власників почали задумуватись, як оптимізувати витрати на зарядку. Експерти радять два основні підходи: економити на вартості електроенергії та знижувати споживання енергії самим автомобілем.
Що ще відомо
Найпростішим способом заощадити є використання безкоштовних зарядних станцій, якщо такі є поблизу. Якщо їх немає, то варто заряджати авто вночі, коли тарифи на електрику значно знижуються. Швидка зарядка на громадських станціях, хоч і дорога, стане рятунком у ситуаціях, коли економія часу важливіша за гроші.
Щодо зменшення витрат енергії, то тут допоможе спокійний стиль водіння. Різкі прискорення і гальмування вимагають більше енергії, тому краще уникати цього. Зимою і влітку буде корисно прогрівати або охолоджувати авто під час зарядки, що дозволить зекономити батарею. Також не зайвим буде тимчасово вимкнути непотрібні функції, як-от мультимедіа, підігрів сидінь і кондиціонер.
Ще один важливий момент — акумулятор довше служить, якщо заряд тримається в межах 20-90%. Це дозволить продовжити його термін служби на 10–15 років і більше.
Якщо слідувати цим простим порадами, можна не лише зменшити витрати на зарядку, а й продовжити життя акумулятора електромобіля.