Дизельні двигуни в легкових автомобілях поступово йдуть з ринку, проте, як і раніше, залишаються популярними серед тих, хто цінує їх економічність, великий запас ходу і хороші динамічні характеристики. Однак в умовах можливих податків на дизельні автомобілі та зростання кількості зон чистого транспорту придбання уживаного автомобіля з дизельним двигуном у Європі стає ризикованим кроком. Виняток можуть становити моделі, що відповідають стандарту Euro 6, які зможуть ще довго без проблем пересуватись у таких зонах.
Журнал “What Car?” провів дослідження Reliability Survey, щоб з’ясувати, які дизельні автомобілі є найнадійнішими. Опитування охопило близько 30 000 власників автомобілів у Великобританії, які ділилися інформацією про поломки, вартість ремонту та час, проведений у сервісі за останні два роки. У дослідженні розглядалися автомобілі віком до 5 років. Питання стосувалися того, які автомобілі з дизельними двигунами показали себе якнайкраще, а які стали джерелом проблем для їх власників.
Перше місце у категорії найнадійніших дизельних автомобілів зайняв Volvo XC40 (випускається з 2017 року). Згідно з результатами опитування, ця модель практично не завдавала проблем своїм власникам, за винятком рідкісних несправностей гальм або мультимедійної системи, які зазвичай усувалися в рамках гарантії. Volvo XC40 отримав загальну оцінку надійності 99,3%.
Друге місце також посів Volvo – цього разу це Volvo XC60 (з 2017 року). Хоча 20% власників стикалися з тим, що автомобіль залишався в сервісі більше тижня, більшість проблем також усунули за гарантією. У результаті Volvo XC60 отримав оцінку 96,2%.
На третьому місці опинився Jaguar F-Pace (з 2016 року), який став справжнім сюрпризом рейтингу. Незважаючи на те, що 24% автомобілів проводили в сервісі більше тижня, більшість ремонтів проходили безкоштовно, навіть після гарантії. Jaguar F-Pace отримав загальну оцінку 95,4%.
Четверте місце зайняло Audi Q7 із загальною оцінкою 95,2%. У цій моделі 11% опитаних відзначили проблеми з моторами, проте лише половина з них зіткнулася із серйозними затримками у ремонті. Вартість ремонту рідко перевищувала 750 фунтів.
На п’ятому місці опинився BMW X5 (з 2018 року), який отримав оцінку 95%. Найчастіше власники стикалися з проблемами в електроніці, але більшість несправностей усувалися за гарантією. Слідом за ним розташувався Mercedes GLC (з 2015 року) із оцінкою 94,8%. Тут основними проблемами була електроніка, проте жодна з несправностей не заважала експлуатації автомобіля.
З іншого боку рейтингу опинилися моделі з більш високим ступенем відмов. До них відносяться Ford Kuga (2013-2020), Skoda Karoq (з 2017 року) та BMW 3 Series (з 2019 року). Ці автомобілі отримали низькі оцінки за надійність, особливо щодо дизельних версій, що робить їх менш привабливими для потенційних покупців.
Експерт підкреслює, що проведення нульового технічного обслуговування відіграє важливу роль у довговічності та надійності автомобіля.…
Європейський підрозділ Toyota анонсував запуск нового підприємства, яке займатиметься системною переробкою вживаних автомобілів. Основна мета…
Придбання автомобіля з великою кількістю попередніх власників може нести певні ризики. Часті перепродажі транспортного засобу…
Стан шин має безпосередній вплив на безпеку водія та пасажирів, але багато хто не звертає…
Баварський автовиробник продовжує зміцнювати свої позиції у преміальному сегменті електрокарів. У 2024 році BMW реалізувала…
Volvo розширює лінійку своїх кросоверів і готується вивести на ринок нову модель Volvo EX30 2025…
Leave a Comment