Авто

В Україні показали унікальну броньовану машину для ЗСУ

Share

Як ми вже повідомляли, колишні вихованці Київського політеху створили бронеавто для ЗСУ з найвищим рівнем захисту. Інженери-розробники розкрили подробиці свого творіння — їхній «Інгуар 3», саме так назвали машину, витримує влучання бронебійних куль, уламків від снарядів та підрив на протитанковій міні. І за рівнем захисту значно перевершує уже існуючі броньовики, які є на озброєнні ЗСУ — «Козаки» та «Новатори».

Про це йдеться у сюжеті кореспондентки ТСН Аліни Лісової.

Це буде найміцніше авто — так про свою розробку говорять інженери. До повномасштабного вторгнення вони удосконалювали спорткари, а від лютого 2022 року почали ремонтувати бойові машини з передової. Від ідеї зробити вітчизняного броневика до втілення пройшов майже рік.

«Найбільш важкий найоб’ємніший по часу це — проектування, це розрахунки, це створення 3D моделей, він у нас зайняв порядку 7 місяців. Виготовлення машини зайняло орієнтовно 3 місяці і зараз процес внутрішніх заводських випробувань», — каже розробник проєкту Артем Ющук.

Головна їхня мета, кажуть розробники, зробити авто з високим рівнем захисту. Отже вивчили західні розробки, трофейну техніку ворога, існуючі вітчизняні машини, зважили недоліки і все це врахували при розробці.

«Це може бути машина для перевезення десанту, це може бути машина варіація пікап, медевакуаційна і наприклад, носій важких систем озброєння», — кажуть розробники.

Наразі пробний екземляр проходить випробування, після чого має поїхати на передову. Там на нього уже чекають, кажуть розробники. І діляться наступною метою — вийти на серійне виробництво і отримати сертифікат НАТО.

Що таких броньовиків дійсно не вистачає на фронті розповідає нам боєць на позивний «Італієць». Він брав участь у контрнаступах на найгарячіших напрямках і випробував на практиці не один примірник. Каже, разом з побратимами раді бачити інтузіазм українських розробників.

«Це дуже добре, що рівень захисту високий. Це значить, що бронебійні кулі з кулемету витримує і як я казав раніше, найголовніше це зберігати особовий склад. А якщо є можливість ставити РЕБ від FPV, то це супер», — пояснює військовий.

Розробники бронеавтомобіля розповідають, що виготовлення такого обійшлося у майже 700 тисяч доларів, але при серійному виробництві це коштуватиме майже удвічі менше. Для масового виробництва залучають інвесторів та державні органи.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

Опублікував
Скарбик Павло

Останні записи

Сервісні центри МВС відновили послугу щодо замовлення індивідуальних номерних знаків

Міністерство внутрішніх справ України повідомило, що популярні серед водіїв індивідуальні номерні знаки знову доступні для…

16.05.2024

Volkswagen оголосив грандіозні знижки на свій електромобіль

Головна автомобільна новина для ринку США: покупка Volkswagen ID.4 2023 зараз може стати відмінною угодою…

16.05.2024

Renault показала 300-сильний гібридний Rafale

Лінійку флагманського Renault Rafale 2024 поповнила топова спортивна версія E-Tech 4x4 300 HP. Купе-кросовер є найшвидшою…

16.05.2024

Honda готує сім нових електромобілів

Компанія Honda розповіла про плани щодо розвитку свого електричного напрямку. З 2026 року почнеться глобальне…

16.05.2024

Nissan хоче відродити позашляховик XTerra: як він може виглядати

У світі знову спостерігається попит на рамні позашляховики, що змушує багатьох автовиробників не тільки не…

16.05.2024

Bentley Continental GT нового покоління буде представлено у червні

Bentley готується представити четверте покоління свого знакового Continental GT . Новий розкішний гран-турер отримає оновлену…

16.05.2024