Як ми вже повідомляли, колишні вихованці Київського політеху створили бронеавто для ЗСУ з найвищим рівнем захисту. Інженери-розробники розкрили подробиці свого творіння — їхній «Інгуар 3», саме так назвали машину, витримує влучання бронебійних куль, уламків від снарядів та підрив на протитанковій міні. І за рівнем захисту значно перевершує уже існуючі броньовики, які є на озброєнні ЗСУ — «Козаки» та «Новатори».
Про це йдеться у сюжеті кореспондентки ТСН Аліни Лісової.
Це буде найміцніше авто — так про свою розробку говорять інженери. До повномасштабного вторгнення вони удосконалювали спорткари, а від лютого 2022 року почали ремонтувати бойові машини з передової. Від ідеї зробити вітчизняного броневика до втілення пройшов майже рік.
«Найбільш важкий найоб’ємніший по часу це — проектування, це розрахунки, це створення 3D моделей, він у нас зайняв порядку 7 місяців. Виготовлення машини зайняло орієнтовно 3 місяці і зараз процес внутрішніх заводських випробувань», — каже розробник проєкту Артем Ющук.
Головна їхня мета, кажуть розробники, зробити авто з високим рівнем захисту. Отже вивчили західні розробки, трофейну техніку ворога, існуючі вітчизняні машини, зважили недоліки і все це врахували при розробці.
«Це може бути машина для перевезення десанту, це може бути машина варіація пікап, медевакуаційна і наприклад, носій важких систем озброєння», — кажуть розробники.
Наразі пробний екземляр проходить випробування, після чого має поїхати на передову. Там на нього уже чекають, кажуть розробники. І діляться наступною метою — вийти на серійне виробництво і отримати сертифікат НАТО.
Що таких броньовиків дійсно не вистачає на фронті розповідає нам боєць на позивний «Італієць». Він брав участь у контрнаступах на найгарячіших напрямках і випробував на практиці не один примірник. Каже, разом з побратимами раді бачити інтузіазм українських розробників.
«Це дуже добре, що рівень захисту високий. Це значить, що бронебійні кулі з кулемету витримує і як я казав раніше, найголовніше це зберігати особовий склад. А якщо є можливість ставити РЕБ від FPV, то це супер», — пояснює військовий.
Розробники бронеавтомобіля розповідають, що виготовлення такого обійшлося у майже 700 тисяч доларів, але при серійному виробництві це коштуватиме майже удвічі менше. Для масового виробництва залучають інвесторів та державні органи.
Ну ось, Зеленський підписав два нових закони, які стосуються авто. Якщо чесно, я вважаю, що…
В Україні дедалі частіше суди ухвалюють рішення про закриття адміністративних справ, пов’язаних із перевищенням швидкості,…
З 1 січня 2025 року вступили в силу нові ставки акцизів на пальне, що є…
З 2028 року французька автомобільна компанія Renault має намір кардинально переглянути свій модельний ряд, відмовившись…
Багато водіїв вважають, що якщо масло у двигуні їхнього автомобіля почорніло, то це вірна ознака…
Якщо вас зупинила поліція, просто знати свої права – недостатньо. Потрібно вміти тримати себе в…
Leave a Comment