Авто

В Україні показали унікальну броньовану машину для ЗСУ

Share

Як ми вже повідомляли, колишні вихованці Київського політеху створили бронеавто для ЗСУ з найвищим рівнем захисту. Інженери-розробники розкрили подробиці свого творіння — їхній «Інгуар 3», саме так назвали машину, витримує влучання бронебійних куль, уламків від снарядів та підрив на протитанковій міні. І за рівнем захисту значно перевершує уже існуючі броньовики, які є на озброєнні ЗСУ — «Козаки» та «Новатори».

Про це йдеться у сюжеті кореспондентки ТСН Аліни Лісової.

Це буде найміцніше авто — так про свою розробку говорять інженери. До повномасштабного вторгнення вони удосконалювали спорткари, а від лютого 2022 року почали ремонтувати бойові машини з передової. Від ідеї зробити вітчизняного броневика до втілення пройшов майже рік.

«Найбільш важкий найоб’ємніший по часу це — проектування, це розрахунки, це створення 3D моделей, він у нас зайняв порядку 7 місяців. Виготовлення машини зайняло орієнтовно 3 місяці і зараз процес внутрішніх заводських випробувань», — каже розробник проєкту Артем Ющук.

Головна їхня мета, кажуть розробники, зробити авто з високим рівнем захисту. Отже вивчили західні розробки, трофейну техніку ворога, існуючі вітчизняні машини, зважили недоліки і все це врахували при розробці.

«Це може бути машина для перевезення десанту, це може бути машина варіація пікап, медевакуаційна і наприклад, носій важких систем озброєння», — кажуть розробники.

Наразі пробний екземляр проходить випробування, після чого має поїхати на передову. Там на нього уже чекають, кажуть розробники. І діляться наступною метою — вийти на серійне виробництво і отримати сертифікат НАТО.

Що таких броньовиків дійсно не вистачає на фронті розповідає нам боєць на позивний «Італієць». Він брав участь у контрнаступах на найгарячіших напрямках і випробував на практиці не один примірник. Каже, разом з побратимами раді бачити інтузіазм українських розробників.

«Це дуже добре, що рівень захисту високий. Це значить, що бронебійні кулі з кулемету витримує і як я казав раніше, найголовніше це зберігати особовий склад. А якщо є можливість ставити РЕБ від FPV, то це супер», — пояснює військовий.

Розробники бронеавтомобіля розповідають, що виготовлення такого обійшлося у майже 700 тисяч доларів, але при серійному виробництві це коштуватиме майже удвічі менше. Для масового виробництва залучають інвесторів та державні органи.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

Опублікував
Скарбик Павло

Останні записи

Subaru Crosstrek, Honda Civic та Skoda Karoq перевірено на екологічність

У світі існує організація, спеціалізацією якої є оцінка машин на екологічність. Її ім'я є Green…

09.11.2024

Новий Renault Duster сфотографували в камуфляжі

Незважаючи на те, що більшість європейських країн вже має можливість придбати третє покоління кросовера Duster,…

09.11.2024

Найдешевший кросовер Cadillac припиняє виробництво

Стало відомо, що виробництво Cadillac XT4 завершиться в січні 2025 року. GM заявила, що припинить…

09.11.2024

Що станеться з авто, якщо регулярно їздити на порожньому баку

Нестача бензину – не найприємніший досвід. Але найстрашніше в нестачі палива не найважче становище, в…

09.11.2024

Автоексперти розповіли, як придбати якісну незамерзайку

Як повідомили фахівці, більшість зимових рідин складається із суміші спирту, води, миючих засобів, а також…

09.11.2024

Розсекречено дизайн і характеристики Honda Accord 2025

Китайський Мінпром опублікував фото нового варіанта стилістичного оформлення Honda Accord. Як вважає ресурс ITHome, на…

09.11.2024