Статті

Що слід пам’ятати під час руху містом у дощ – 5 порад водіям

Share

Найближчими кількома днями в Україні синоптики прогнозують серйозні дощі майже по всій території країни. У кращому разі опади докучатимуть українцям до кінця тижня. У міських умовах дощ створює дискомфорт не лише для пішоходів, а й для водіїв, які через незнання можуть потрапити у дуже сумну ситуацію.

Сьогодні ми розповімо про 5-ти правил, яких слід дотримуватися водіям, щоб їхнє пересування в умовах рясних опадів було максимально безпечним і комфортним повідомляє Автоцентр.

  • Позначити свій автомобіль

За наявності всіх видів фар на автомобілі необхідно включати габаритні вогні, ближнє світло, передні та задні протитуманки. Якщо дощ посилюється і видимість на дорозі дуже обмежена, можна додатково включити аварійну  світлову сигналізацію (не передбачено ПДР).

  • Зберігайте тишу

У багатьох ситуаціях на вулицях міста водієві допомагають дзеркала або можливість повернути голову, перевіривши сліпу зону через вікно. У дощ опції у вигляді дзеркал та чистого скла можна вважати розкішшю. Так, на допомогу водієві приходить слух.

По можливості в таку погоду варто зменшити гучність музики, а якщо вона відволікає, то взагалі її вимкнути. При цьому варто уважно вдивлятися в підмочені дзеркала, намагаючись виявити водіїв, які не включили фари.

  • Уникайте маневрування

Через обмежену видимість кожне перестроювання стає в кілька разів небезпечнішим, ніж у суху та ясну погоду. В ідеалі наперед спланувати свою поїздку і, наприклад, відразу зайняти потрібну смугу, щоб зайвий раз не перебудовуватись. Також варто враховувати погіршену видимість та слизьке покриття, що не дозволить іншим водіям різко зреагувати на вашу помилку.

  • Не поспішайте

Навіть після того, як дощ закінчився, мокрі дороги можуть спричинити ризик виникнення аквапланування. У цей момент автомобіль перетворюється на некерований шматок металу, який рухається непередбачуваною траєкторією. У цій ситуації головне не панікувати та здійснювати всі дії за кермом максимально плавно.

До підвищеного ризику аквапланування може призвести зношена гума або особливий малюнок протектора. Тому якщо ви знаєте, що в авто стара і лиса гума – краще їхати вдвічі повільніше, ніж зазвичай.

  • Гальмування

У таку погоду краще використовувати гальмування двигуном, коли є така можливість, а ось гальмівні колодки та диски іноді варто трохи просушувати, особливо актуально після подолання глибоких водних перешкод.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

Опублікував
Скарбик Павло

Останні записи

Audi анонсувала плани зайняти люксовий сегмент у автомобільній індустрії

2024 рік став важким для Audi: продажі знизилися на 12%, до 1 млн 671 тисяч…

17.02.2025

За які порушення у Польщі можна втратити водійське посвідчення назавжди

У Польщі планують посилити законодавство щодо дорожньої безпеки, зокрема, назавжди позбавляти водійських прав осіб, які…

17.02.2025

Автомеханік поділився секретами заощадження на обслуговуванні автомобіля

З урахуванням витрат на паливо, регулярного обслуговування та періодичного ремонту, загальна вартість утримання транспортного засобу…

17.02.2025

Електромобілі стали на 50% дешевшими в обслуговуванні за бензинові авто

Нове дослідження показало, що експлуатація електромобіля обходиться на 50,2% дешевше порівняно з бензиновим автомобілем. Щорічні…

17.02.2025

В Україні запроваджують нові штрафи для водіїв за надмірний рівень шуму

В Україні можуть запровадити нові штрафи для водіїв, чий автомобіль створює надмірний шум. Законопроєкт №9564…

17.02.2025

Новий електричний позашляховик Jeep готовий до дебюту

Jeep продовжує активний розвиток електричної лінійки, готуючи до випуску новий позашляховик Recon EV , який…

17.02.2025