Статті

Навіщо потрібні маленькі чорні цятки на лобовому склі автомобіля

Share

Отже, чорні цятки на лобовому склі – це фрити. Вони являють собою найдрібніші краплі керамічної фарби, яка наноситься на скло методом шовкографії. У результаті виходить особливий шорсткий шар товщиною від 10 до 500 мікрон з високими адгезійними властивостями.

На практиці шовкографія автомобільного скла мало чим відрізняється, наприклад, від нанесення принта на футболки. Спочатку за допомогою спеціальної трафаретної сітки роблять візерунок, після чого скло відправляють у піч для сушіння.

Зрозуміло, після повного висихання такий малюнок уже не можна змити водою або прибрати засобами для чищення. Склокерамічні частинки в складі фарби для скла мають підвищену стійкість до будь-яких механічних впливів.

Для чого наносять чорні крапки

Фрітти на лобовому склі несуть відразу кілька важливих функцій. Перше і найважливіше їхнє призначення – захист герметика, який утримує скло на місці.

Шорстка структура покриття покращує зчіпні якості клею-герметика і забезпечує більш надійну фіксацію скла на рамі автомобіля. Це дуже важливо, тому що вітрове скло не тільки захищає водія від вітру та опадів, а й є елементом жорсткості кузова автомобіля.

Крім того, темні смуги захищають герметик від впливу згубного УФ-випромінювання. Річ у тім, що будь-який поліуретановий склад під впливом ультрафіолету з часом стає непридатним. Спочатку клей жовтіє, потім розсихається і врешті-решт втрачає свою герметичність. Темна смуга, подібно до сонцезахисних окулярів для наших очей, надійно захищає склад від впливу УФ-променів і перешкоджає його старінню.

Плавний перехід у вигляді поступово загасаючих чорних крапок також допомагає розсіювати температуру на поверхні скла в спекотні дні. Прозора ділянка пропускає сонячні промені, тоді як чорна смуга, навпаки, збирає на себе все сонячне світло. У результаті на її межі може виникати небезпечний перепад температур, що призводить до утворення тріщин.

Наступна функція чорних крапок стосується пасивної безпеки. Фрітти, згруповані в районі дзеркала заднього виду, утворюють темний фон, який затримує сонячне проміння і дає змогу водієві спокійно спостерігати за тим, що відбувається позаду автомобіля в ясний сонячний день.

А ще фрітти допомагають приховати оптичне спотворення, що виникають через вигнуту форму скла. За певних кутів огляду абсолютно прозоре скло може давати відблиски, які будуть відволікати увагу водія від дороги.

І нарешті, остання функція фритів – суто декоративна. Чорні смуги є чудовим маскуванням слідів герметика, які на прозорому склі одразу впадають у вічі. До того ж малюнок з точок робить візуальний перехід від чорної смуги до прозорої ділянки скла більш плавним і приємним для очей.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Миськів Роман

Людина яка фанатіє від спортивних автомобілів і полюбляє грати у авмобільні ігри.

Опублікував
Миськів Роман

Останні записи

Рестайлінг Sportage: як зміниться найпопулярніший кросовер Kia з оновленням

Sportage залишається найпопулярнішою моделлю у SUV-лінійці південнокорейського автовиробника Kia. Автомобіль, який пережив зміну поколінь у…

19.05.2024

Ford Mustang може стати седаном

Культовий американський понікар Ford Mustang може стати седаном. Відсвяткував у 2024 році свій черговий ювілей…

19.05.2024

Chevrolet Corvette із пробігом всього 53 км забули у сараї на 42 роки

Рідкісні знахідки так званих «капсул часу» привертають чимало уваги з боку користувачів інтернету, особливо коли…

19.05.2024

Новий позашляховик вийде на український ринок (фото)

В Україні з'явиться новий автомобільний бренд Ineos. Британська компанія спеціалізується на виробництві рамних позашляховиків. Продажі…

19.05.2024

До 7000 гривень штрафу: де заборонено залишати відкритими вікна авто

Багато українських водіїв вважають, що вони повинні нести відповідальність тільки за свої дії на дорозі.…

19.05.2024

Як урятувати автомобіль від ремонту після заправки неякісним пальним

Якщо виявлено, що транспортний засіб був заправлений неякісним паливом, дуже важливо діяти негайно, адже це…

19.05.2024