Статті

Як часто слід гріти автомобіль у морози і чи варто взагалі

Share

На Хакасію опустилися люті морози. -35 градусів і нижче буде кілька днів. Завтра вночі очікуємо близько –40. У новачків-автовласників виникає резонне питання: чи треба гріти тачку і скільки разів протягом дня, чи треба знімати акумулятор і нести його додому, перечікуючи мороз, та інше.

В інтернеті дуже багато порад щодо цього. І дуже багато різних думок, у тому числі від супер-профі. Досвідченим шляхом за майже 20 років водійського стажу та володіння кількома автомобілями в умовах відносно м’якої в цілому, але часом люто морозної сибірської зими, а також після розмов зі спеціалістами, які видають суперечливу інформацію, я ділюся з вами ув’язненням. Даю його як майстер із життєвих лайфхаків великого профілю абсолютно безкоштовно, без реєстрації онлайн.

1. Якщо машина у вас зберігається в капітальному гаражі навіть без додаткового обігріву, то можете видихнути – тачку не треба гріти в морози. Власники металевих гаражів також кажуть, що все ок, вранці після морозів заводиться все чудово, і немає підстав їм не довіряти. Як робити, якщо у вас немає гаража?

2. Якщо авто зберігається на вулиці просто неба, то не слухайте тих, хто радить не гріти авто, якщо морози не сильні! Завжди є ризик не завестися вранці. Синоптики можуть помилятися, а ваш акумулятор та інший внутрішняк може бути не в порядку. І не треба знімати акумулятор і забирати його на ніч додому. Тим більше, коли в багатьох тачках знімання акумулятора не рекомендується взагалі. Плюс це ризик іншого роду (знімуть колеса, сигнал не спрацює, та й просто незручно). Знімати акумулятор, гріти його в теплому приміщенні і повертати на законне місце слід тоді, коли у вас авто вже замерзло.

3. Просто грійте машину! При -20 і -25 за бортом – за півгодини до сну і при пробудженні в неспішному режимі по 15 хвилин, в цілому – раз на 7-12 годин. При -25-40 – разів на чотири години по 15-20 хвилин. Все буде красою, якщо авто у вас у відносному порядку.

4. Катайтеся на тачці в морози, незважаючи на прогріви, по півгодини-годину раз на добу або дві доби.

5. Готуйтеся до зими щорічно, міняйте масло, перевіряйте свічки на сервісах, акуми.

Здавалося б, все просто, але всі мої тачки замерзали саме тоді, коли я порушував особливо пункт 3. Навіть при свіжому і класному акумуляторі все може замерзнути. Побережіть гроші, час і нерви на відігрівання постфактуму, просто грійте тачку вчасно. Жодних інших секретів немає.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Миськів Роман

Людина яка фанатіє від спортивних автомобілів і полюбляє грати у авмобільні ігри.

Опублікував
Миськів Роман

Останні записи

Новий пікап Renault Niagara на базі Duster буде представлений у 2026 році

У 2023 році відбулася прем'єра концепт-кара Renault Niagara, який преса відразу почала позиціонувати як наступника…

18.11.2024

Експерти розповіли, як довгий простій автомобіля впливає на моторну оливу

Спеціальних рекомендацій виробників легкових машин щодо цього немає. Однак більшість компаній рекомендують міняти моторне масло…

18.11.2024

Як водіям зекономити пальне в холодну пору року

Зима для мене завжди той ще виклик, особливо за кермом. Холод, ожеледиця, засніжені дороги —…

18.11.2024

Mitsubishi готує до випуску кросовер з рекордним запасом ходу

Японський бренд із логотипом із трьома діамантами один із небагатьох, хто ще повноцінно не включився…

18.11.2024

Новий Mitsubishi Pajero може з’явитися раніше, ніж усі думають

Весь 2024 рік пройшов під знаком не анонсованих офіційно, але формально відомих планів Mitsubishi розпочати…

18.11.2024

Експерти закликали включати взимку в автомобілях кондиціонер

Водіям в Україні нагадали про важливість включення кондиціонера навіть у зимовий період. Багато хто вважає,…

18.11.2024