Статті

Чи можна змішати різний бензин

Share

Допустимо, ви після важкого робочого дня приїхали на заправку. Відволікшись на миловидну даму з сусіднього авто, помилково вставили в лючок не той пістолет, і в бензобак потік не звичний “дев’яносто п’ятий”, а “дев’яносто другий”. Що тепер робити — запустити мотор і продовжити рух, як ні в чому не бувало, чи викликати «рятувальників»?

Тема змішування в бензобаку “горючки” з різним октановим числом залишається однією з найпопулярніших на профільних форумах. Одні водії переконані, що подібні експерименти ніяк не можуть призвести до плачевних для двигуна та гаманця автовласника наслідків, інші ж опонують, вказуючи на можливу детонацію та інші страшні процеси. Але як же справи насправді?

Щоб відповісти на це питання, треба згадати, як взагалі виробляють бензин. Раніше його видобували шляхом прямої перегонки сировини, тепер найчастіше використовують каталітичний або термічний крекінг: нафта, нагріваючись до високих температур, розкладається на прості вуглеводневі сполуки, і на виході виходить «горючка» з октановим числом близько 70—80 одиниць.

Цих 70-80 одиниць недостатньо для палива, орієнтованого на сучасні автомобілі, а тому горючку доводять до встановленого стандарту шляхом додавання присадок. Раніше, знову ж таки, домішували тетраетилсвинець ефективний, але шкідливий. Сьогодні застосовують щадні склади з алкілами, ефірами або спиртами. Саме з їхньою допомогою і виходить у результаті бензин із звичним нам октановим числом: 92, 95, 98 чи навіть 100.

Простіше кажучи, ” дев’яносто п’ятий ” відрізняється від ” дев’яносто другого ” тільки тим, що в ньому більше присадок – основа все одно одна. Отже, нічого критичного, якщо ви змішаєте в баку бензин із різною кількістю одиниць, не станеться. Деякі дивані експерти говорять про те, що отриманий коктейль розшаровується через різну щільність, але це дурість. Із сучасним паливом такого не відбувається.

У тому, що жодних страшних наслідків від змішування бензину для силового агрегату немає, автор цих рядків переконався особисто. У паливний бак, в якому плескалося близько 12 літрів А-95, помилково потрапило близько 15 літрів А-92 — чи я обмовилася, коли зверталася до заправника, чи він не так почув прохання. Не сталося зовсім нічого: не змінилася динаміка авто, не підвищилася витрата палива. І так, евакуатор через мотор, що «крекнув», теж викликати не довелося.

Інше питання, яке також турбує багатьох водіїв — а що буде, якщо змішати бензин із різним октановим числом, та ще й на заправках різних мереж? Знову ж таки — нічого. Не важливо, де саме АЗС купують паливо. Так, виробники можуть трохи коригувати формулу, граючи з присадками, але горючка все одно в нашій країні стандартизована — відмінності мінімальні.

То може тоді взагалі є сенс перейти з А-95 на А-92, тим більше що останній дешевший? Взагалі – від гріха подалі – краще дотримуватися рекомендацій виробника. Якщо написано в мануалі заливати «дев’яносто п’ятий», це означає, що його і ллємо.

Так, мотори зі ступенем стиснення менше 10,5 можуть спокійно споживати і “дев’яносто другий” – це факт. Але заощадити таким чином не вийде, адже підросте, хай і незначно, витрата палива, і на АЗС доведеться частіше заїжджати.

Чи стане машина їхати краще, якщо використовувати бензин із вищим октановим числом? Ні, це теж помилка: за швидкість двигуна відповідає конструкція силового агрегату і його налаштування, але ніяк не паливо. Завдання останнього — лише протистояти детонації. Отже, якщо ви прагнете кращої динаміки, то змінюйте автомобіль, а не пістолет на АЗС.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Миськів Роман

Людина яка фанатіє від спортивних автомобілів і полюбляє грати у авмобільні ігри.

Опублікував
Миськів Роман
Tags: пальне

Останні записи

У Mercedes-AMG з’явиться свій BMW XM, який обіцяє вразити

Mercedes-AMG анонсував розробку повністю електричного SUV, що обіцяє стати справжнім спорткаром на колесах. Очікується, що…

07.11.2024

Nissan звільнить тисячі співробітників та скоротить виробництво

Nissan у кризі: настають масові звільнення. Ще один автогігант втрачає позиції через тиск з боку…

07.11.2024

10 корисних опцій в авто, про які замовчують виробники

Більшість власників переконані, що при покупці транспортного засобу дізнатися про всі його функції можна в…

07.11.2024

Nissan представив електрофургон Interstar — новий суперник для Mercedes Sprinter

Великий електричний фургон Nissan Interstar-e доступний на європейському ринку з базовим цінником 44 000 євро.…

07.11.2024

Водіям пояснили, чому для доливання в ДВЗ можна використовувати будь-яку оливу

Зараз продається велика кількість моторних масел, які різняться за складом та технічними характеристиками. Багато автовласників…

07.11.2024

Нове Volvo EX30 офіційно з’явився в продажу (ФОТО)

Volvo представила модель EX30 влітку 2023 року і спочатку її планували випустити в Америці цього…

07.11.2024