Статті

Як правильно прогрівати взимку автоматичну коробку передач

Share

У мороз корисно прогрівати не тільки двигун автомобіля, а й автоматичну транмісію, незалежно від її типу, будь то класичний “автомат”, “робот” або варіатор.

Прогрівання автоматичної трансмісії дозволить уникнути зайвих проблем протягом усього заявленого виробником терміну служби. В автоматичній коробці передач, як і в двигуні використовується масло для змащення деталей, що труться. При прогріванні підвищується його плинність та робочі властивості. У випадку з варіатором на морозі знижується еластичність ременя та ущільнювачів і також погіршуються змащувальні властивості робочої рідини.

Час прогрівання підбирається залежно від конструктивних особливостей машини та коробки, а також від погодних умов. Експерти кажуть, що починати рух можна вже за температури трансмісії, що дорівнює +30˚С. Дані можна вивести на панель приладів. Якщо такої можливості не передбачено, доведеться покладатися на досвід. Зазвичай, при температурі за бортом від 0˚С до -10˚С достатньо прогрівати коробку 5 – 10 хвилин, при температурі від -10˚С і нижче – до 15 хвилин. Найбільш ефективно буде поєднувати початкову роботу автомобіля на неодружених оборотах з подальшим плавним розігрівом у русі. У цьому випадку під час поїздки перші 5 – 10 хвилин не рекомендується підвищувати обороти вище 3000 за хвилину.

Нагрівання “автомата” або варіатора відбувається швидше, якщо під час стоянки включити режим D або R. Але робити це слід тільки після того, як автомобіль попрацював кілька хвилин на неодружених оборотах. Починати рух слід плавно, уникаючи високих обертів двигуна. Іноді сучасні КПП оснащуються спеціальним «зимовим режимом» роботи, який знижує ризик пробуксування коліс. Його можна увімкнути на знижених оборотах, що допоможе зменшити навантаження на двигун.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: Поради

Останні записи

Зберігаємо чистоту в автомобілі: ефективні способи догляду за килимками

Незважаючи на ретельне чищення гумових килимків на мийці, згодом вони стають сірими та зношеними. Пил…

18.12.2024

Нове покоління Ford EcoSport дебютує у 2025 році: які зміни нас чекають

Як і передбачалося у міжнародній пресі трохи більше року тому, Ford працює над поверненням моделі…

18.12.2024

Нові вимоги до продажу автомобілів в Україні: деталі змін

Нещодавно Верховна Рада України ухвалила важливий законопроєкт №9083, який змінює правила оптової та роздрібної торгівлі…

17.12.2024

Hyundai представив розумні сидіння для таксі: адаптуються під зріст дитини

Hyundai подав патент на розумну систему таксі. Спеціальні датчики розпізнають, коли до автомобіля підходить пасажир із дитячим…

17.12.2024

Найкраща аеродинаміка серед кросоверів: Skoda показала нові Enyaq та Enyaq Coupe

Обидві моделі отримають підсвічений Tech-Deck Face (так називається фірмова панель-заглушка на місці решітки радіатора) і…

17.12.2024

Toyota Fortuner третього покоління (2025): що змінилося у новому поколінні

Toyota Fortuner давно завоювала популярність серед позашляховиків, особливо в країнах Азії. Модель добре відома й…

17.12.2024