Статті

Топ-3 помилки, які збільшують витрату палива у вашому авто

Share

Ціни на бензин стають дедалі вищими щодня. Але пересідати на автобуси теж не варіант, адже й проїзд дорожчає. А в деяких випадках автобуси не вихід, особливо взимку, та й у віддалених селищах. Тому питання економії постає перед автомобілістами постійно.

Стиль водіння

Здавалося б, заощадити на бензині неможливо. Якщо є необхідність кудись поїхати, то вже нічого не зробиш. Але насправді деякі водії просто самі марно витрачають паливо. Чи можливо це змінити?

Найпоширеніша помилка автомобілістів у тому, що чим швидше доїдеш, тим менше пального витратиш. Але тут все ж таки діє приказка «тише їдеш – далі будеш». Але не так тихіше, скільки акуратніше. Різкі старти та різкі гальмування, надто швидка їзда навантажують усі деталі автомобіля та негативно впливають на витрату бензину. Тому найоптимальніший варіант – звичайний, середній рух, повільне гальмування, без різких рухів.

Також до стилю керування можна віднести і середню швидкість. Якщо говорити про місто, краще рухатися лише по 40-60 км/год. Якщо ми виїжджаємо на трасу, то краще вибирати 90 км/год. Але насправді багато залежить і від автомобіля. Деякі марки при швидкості 90 спалюють пального більше, інші при 100 менше.

Неправильний маршрут

В основному автомобілісти, які добре знають свою місцевість, рухаються за звичними напрямками багато років. Але час змінюється, будуються нові дороги, та й світлофорів та пробок стає більше. І мало хто замислюється над тим, щоб поїхати незнайомим маршрутом.

Але насправді навігатор реально може заощадити 1,5-2 літри на день навіть для тих, хто просто проїжджає звичними місцями. Начебто і відстань менша, але якщо ви стоїте в пробці годину і більше, особливо в зимовий час при ввімкненій пічці – ніякого сенсу тут немає. Об’їзні маршрути можуть стати виходом за економії бензину.

Довге прогрівання

Більшість автолюбителів сходяться на тому, що автомобіль у зимовий час необхідно прогрівати доти, доки не зникне спеціальний значок або не підніметься рівень. І добре, якщо на це витрачається 3-5 хвилин. Але багато хто заводить транспортний засіб 15-20 хвилин, прогріваючи його повністю, включаючи грубку, обігрів сидівок. А це знову 1-2 літри бензину.

Тому необхідно ознайомитися з правилами експлуатації конкретного автомобіля, акумулятора, двигуна, необхідністю їхнього прогріву протягом певного часу. Адже для когось достатньо 3 хвилин, а хтось повинен грітися хвилин 10.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: Поради

Останні записи

Tesla Cybertruck отримав максимальну оцінку безпеки

Tesla Cybertruck офіційно визнано одним із найбезпечніших автомобілів 2025 року. Національне управління безпекою руху США (NHTSA)…

19.02.2025

Mercedes-Benz запустив продажі нового S-класу 2025 року: ціни та комплектації

Оновлений седан Mercedes-Benz S-класу 2025 року вийшов на китайський ринок, де він представлений у п'яти…

19.02.2025

Поліцейські на блокпостах вигадують порушення ПДР для водіїв

Три роки війни з РФ залишили відбиток на житті українців, і блокпости на дорогах стали…

19.02.2025

Оновлений 7-місний крос Kia Carens 2025 вийшов на дорожні випробування

7-місний кросовер Kia Carens продовжує залишатися одним із найбільш популярних автомобілів свого класу на індійському…

19.02.2025

Найдешевший Toyota Land Cruiser здивував несподівано низькою ціною

Однією з найбільш очікуваних новинок Toyota у сегменті позашляховиків найближчих років стане компактна модель, яка…

19.02.2025

Audi піднімає ціни на преміальні моделі через натиск китайських авто

Німецький автоконцерн Audi оголосив, що наступне покоління його флагманських моделей стане ще дорожчим. Причина такого…

19.02.2025