Статті

Готуємо машину до зими: що потрібно обов’язково зробити

Share

В Україну вже прийшли перші нічні заморозки, що не дивно настав листопад. Скоро похолодає ще більше, тож сьогодні ми розповімо про те, як підготувати автомобіль до зими.

1. Встановити зимову гуму

Українським автомобілістам уже настав час міняти літню гуму на зимову, щоб знизити ризик потрапляння в ДТП. Деякі автомобілісти вже замінили гуму і цілком правильно зробили. За низьких температур літня гума втрачає еластичність, а це погіршує її зчіпні властивості.

2. Зробити діагностику ходової частини

Взимку автомобіль може втратити стійкість на дорозі з льодом навіть при незначному порушенні роботи підвіски або рульового управління. А це може призвести до дуже поганих наслідків. Тому не шкодуйте грошей на безпеку та зробіть у СТО діагностику ходової частини. Безпека понад усе.

3. Перевірити акумулятор

Акумулятор потрібно повністю зарядити, перевірити рівень електроліту та його густину. Якщо рівень нижчий за норму, то його слід відновити. Чи є у вас у запасі пускові дроти для прикурювання? Ні? Тоді обов’язково купіть їх. Вони можуть дуже стати в нагоді, коли на вулиці сильний мороз.

4. Перевірити рівень антифризу

Перед настанням холодів обов’язково перевірте рівень антифризу. Досвідчені водії завжди возять у своєму автомобілі певний запас цієї рідини. На жаль, буває, що в дорозі раптом чомусь починає протікати бачок.

5. Перевірити гальмівні колодки

Перед зимою обов’язково перевірте стан гальмівних колодок. Звичайно, це можна зробити самостійно, але краще все-таки заїхати на СТО, щоби це зробили фахівці.

Пам’ятайте, при звичайній експлуатації машини внутрішня колодка стирається швидше за зовнішню. Але якщо автомобіль їздить в холодних або жарких умовах, в горах, або через конструктивні особливості, то внутрішні колодки іноді зношуються помітно швидше за зовнішні, залежно від моделі авто.

6. Перевірити олію

Не забудьте перед настанням холодів перевірити олію та замінити її. У продажу є спеціальні сорти олії для зими.

7. Перевірити роботу системи опалення

Частина тепла, що дає двигун автомобіля, йде на обігрів салону. За допомогою заслінок повітря прямує на скло, в обличчя або ноги. Система опалення досить проста, але іноді з нею можуть виникнути проблеми, причому по “закону бутерброду” в самий невідповідний для цього момент. Тому вже зараз, у листопаді, перевірте систему опалення свого автомобіля.

8. Витратьте літнє дизельне паливо

Багато українських автомобілістів в умовах війни зробили запас палива. Але вони запасалися влітку. А тоді у продажу було літнє дизельне паливо. Але є ще час, щоб витратити його. Замість нього зробіть запас зимової ДП.

Звичайно, це далеко не всі роботи, які роблять автомобілісти перед зимою. Потрібно ще, наприклад, перевірити всі ремені та патрубки на мікротріщини, злити просту воду з бачка склоомивача і залити рідину, що незамерзає, перевірити двірники, а також захистити кузов, лакофарбове покриття, фари та скла.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

Опублікував
Скарбик Павло

Останні записи

Tesla Model Y з трьома рядами сидінь вийде раніше очікуваного

Tesla готується до виходу оновленої версії електромобіля Model Y, який використовує внутрішнє позначення Juniper. Що…

19.12.2024

Електромобіль Toyota bZ4X подешевшав після оновлення

Електричний кросовер Toyota bZ4X 2025 року став доступнішим і отримав нову стильну версію. Тепер у…

19.12.2024

Що робити, якщо незамерзайка замерзла: 7 ефективних методів

Якщо немає можливості заїхати в теплий бокс і дати рідині розмерзнутися, є кілька способів, як…

19.12.2024

Toyota випустить компактний пікап, який складе конкуренцію Maverick

Toyota, як повідомляється, поділилася зі своїми дилерами своєю майбутньою стратегією на бразильському ринку, яка включає…

19.12.2024

Euro NCAP назвала найнебезпечніші фургони після краш-тестів

Euro NCAP назвала найбезпечніші комерційні фургони 2024 року. Максимальну оцінку у цій категорії отримали моделі…

19.12.2024

Чому не варто прогрівати двигун автомобіля без поїздки

Зимовий прогрів двигуна на холостому ходу, особливо без подальшого руху, може завдати серйозної шкоди автомобілю…

19.12.2024