Які найпоширеніші проблеми з автомобілем в українців під час війни. Ми знаємо всі

0
117

В Україні, де через повномасштабну військову агресію Росії суттєво ускладнилися дорожні умови, за останні чотири місяці багато водіїв зіткнулися з необхідністю лагодити свої автомобілі.

Так, згідно з новим дослідженням, автомобіль потребує ремонту чи не щосекунди. Які найпоширеніші поломки, за яких обставин і де зазвичай ремонтують автомобілі?

Згідно з даними опитування OLX Auto, більшість водіїв автомобілів подорожують містами (69,4% від усіх 2856 респондентів). 18,2% використовують автомобіль для поїздок на далекі відстані. Майже 64% водіїв, які взяли участь в опитуванні, користуються своїми автомобілями щодня, а 10% з них нещодавно стали власниками вживаних автомобілів.

Додатковим випробуванням для автовласників стали подорожі «каретою» через перебої на дорогах через бойові дії. Виявилося, що у понад 51% опитаних водіїв під час війни зламався транспорт.

Який ремонт найчастіше роблять водії?

Результати опитування показали, що найпоширенішими проблемами (27,6%) були проблеми з двигуном або шасі. 19,3% опитаних водіїв робили дрібні оновлення автомобіля – рихтування, фарбування, заміна деталей, зварювання тощо. Водночас лише 4,2 відсотка сказали, що їхній автомобіль потребує капітального ремонту. Аксесуари для кузова тепер лідирують у пропозиції, вибір зріс на 38% порівняно з першим місяцем війни, згідно з даними в категорії «автоаксесуари» популярного сайту безкоштовної реклами.

Зараз читають  7 "фішок" автомобіля, про які знають лише професіонали

Крім того, майже на 25% (до 194 тис. оголошень) зросла пропозиція двигунів, а на 20-21% – електрообладнання та освітлення (до 113,6 тис. і 86 тис. оголошень відповідно). За чотири місяці війни українці більше відгукувалися на оголошення про продаж деталей кузова та двигуна, повідомили експерти OLX. З березня по травень автовласників дуже цікавлять запчастини до підвіски та електрообладнання.

Де зазвичай ремонтують автомобілі

Близько 40% українців воліють звертатися на СТО, якщо їхній автомобіль потребує ремонту. Ще 33% довірили б свою машину знайомому механіку, а 28% відремонтували б автомобіль самостійно. Також виявилося, що майже половина респондентів проводять технічне обслуговування у разі поломки та планову діагностику автомобіля. Серед них 23,6% водіїв сказали, що підуть до гаража лише в разі підозри на несправність, а ще 20% сказали, що підуть на СТО для планової діагностики автомобіля. Згідно з опитуванням OLX Auto, власники транспортних засобів зазвичай проводять технічне обслуговування кожні півроку (38% респондентів) або щорічно (33%). При цьому 18,5% водіїв щомісяця проходять діагностику автомобіля. У більшості випадків це перевірка ремонтопридатності після кожних 10 000 км або перед тривалими поїздками.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.