Статті

Що перевіряти в машині перед дальньою поїздкою – чек-лист

Share
Сьогодні далекі поїздки на авто стали багатьом людям не відпочинком, а вимушеною необхідністю.

За потреби дальньої поїздки у кілька сотень, а то й тисяч кілометрів, водій має бути впевненим у тому, що машина його не підведе. Щоб зі стовідсотковою впевненістю можна було вирушати у далеку дорогу, водій має зробити комплексний огляд та профілактику свого авто.

При тривалих поїздках замінити навіть елементарні розхідники (мастила, фільтра тощо) може бути дуже проблематично, тому спочатку потрібно точно розуміти, на який термін і як далеко ви збираєтеся їхати на своєму автомобілі, повідомляє OLX.

Далі ми розберемо основні моменти, які потрібно перевірити перед тим, як вирушати на авто в далеку дорогу:

  • Технічні рідини.

По перше, потрібно перевірити як рівень технічних рідин, і їх стан. Наприклад, якщо масло водій зазвичай змінює кожні 10 тисяч, а з попередньої заміни пройшло лише 8 тисяч, то масло все ж таки варто замінити перед далекою дорогою, а не після. Ось список основних технічних рідин для перевірки:

  1. олія (у двигуні та в коробці передач)
  2. гальмівна рідина
  3. рідина ГУР
  4. антифриз
  5. омивач скла
  • Справність двигуна та акумулятора.

З акумулятором все просто, він має тримати заряд. Якщо за умовний тиждень перед поїздкою не було такого, що ви приходите вранці до машини, а вона не реагує, то за акумулятор можна бути спокійним. Водночас, якщо ви довго не їздили на авто, то перед дальньою поїздкою акумулятор краще зарядити спеціальним зарядним пристроєм. З двигуном складніше, тут потрібно перевірити хоча б базові розхідники у вигляді свічок, котушок запалювання та паливний та повітряний фільтри. В ідеалі для перевірки двигуна потрібно заїжджати на спеціалізоване СТО.

  • Діагностика підвіски та гальмівної системи.

Якщо зі зношеними елементами підвіски їхати буде просто некомфортно, то гальма, що погано працюють, можуть стати причиною серйозної ДТП. Для перевірки іноді потрібно зняти колеса, щоб точно оцінити залишкову товщину гальмівних колодок та гальмівних дисків.

  • Розвал сходження.

Цю процедуру в ідеалі потрібно проводити кожні 10-15 тисяч кілометрів. На відміну від діагностики основних систем, тут водій вже навряд чи зможе впоратися самотужки, оскільки для перевірки та налаштування розвалу-сходження потрібен спеціальний стенд.

  • Світлові прилади та електрика.

Якщо власник не втручається в роботу світлотехніки автомобіля, вона дуже рідко виходить з ладу. Водночас, якщо у вас вже досить старий автомобіль, варто мати з собою кілька лампочок про запас, особливо, якщо вони мають незвичайний цоколь.

  • Перевірка коліс.

Перевірка коліс, як правило, зводиться до огляду самих коліс на наявність механічних пошкоджень на гумі та дисках. З додаткових перевірок можна хіба що попросити на шиномонтажі відбалансувати колеса, але цей крок потрібен тільки в тому випадку, якщо на ходу ви відчуваєте биття керма.

  • Справність системи кондиціювання/клімат контролю.

В автомобілі при поїздках на далекі відстані важлива не лише технічна справність всіх основних вузлів та агрегатів авто, а й нормальне самопочуття пасажирів та найголовніше – водія. Як правило, ремонт системи кондиціювання повітря зводиться тільки до заправки цієї системи фреоном, але іноді можуть “вилізти” серйозніші проблеми.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Миськів Роман

Людина яка фанатіє від спортивних автомобілів і полюбляє грати у авмобільні ігри.

Опублікував
Миськів Роман
Tags: Поради

Останні записи

Експерт виділив найкорисніші опції для сучасного автомобіля

Автоексперт поділився інформацією про чотири функції в автомобілі, які не приносять жодної користі. Експерт розповів…

04.12.2024

Kia анонсувала вихід футуристичного електричного седана EV4 у 2025 році

Kia зуміла привернути до себе увагу, представивши концепт-модель EV4 у 2023 році. Футуристичний дизайн седана та його запас…

04.12.2024

Названо 10 запчастин, які найшвидше виходять з ладу у транспортних засобах

Масляний фільтр став, безперечно, найпопулярнішою деталлю серед автовласників. Згідно з підсумками 2024 року, він очолює…

04.12.2024

Як безпечно навчитися водити на засніжених дорогах

Зимові поїздки — це завжди великий виклик. Кількість ДТП в цей період просто зашкалює, і…

04.12.2024

Експерти назвали 5 авто, які не вимагають обслуговування

Деякі автолюбителі вважають за краще мати в запасі ще одну машину. Найчастіше це бюджетніша модель,…

04.12.2024

Volvo фіксує рекордне зростання продажів електромобілів у Європі

У листопаді Volvo Cars відзвітувала про 5% збільшення глобального продажу, реалізувавши 66 977 автомобілів, при…

04.12.2024