Автоексперт розповів, який термін придатності у моторного масла

0
2822

Автоексперт розповів, що за термін придатності масла становить не більше 5 років. Однак він вирішив розібратися, чому його рекомендують міняти раз на рік, навіть якщо автомобіль експлуатується рідко. Фахівець заявив:

«Зберігання масла в заводській непорушеній упаковці відрізняється від зберігання у двигуні — насамперед кількістю кисню, з яким контактує мастило. У каністрі або бочці він займає не більше 5% об’єму, в системі мастила мотора його набагато більше, адже двигун “дихає” через систему вентиляції картера. Контакт з киснем і вологою, що у повітрі, веде до окислення і старіння мастильного матеріалу».

Також експерт додав, що у двигуні масло контактує з різними сплавами металів, що прискорює небажані хімічні процеси та стає причиною змін властивостей лубриканта. У металевій бочці є особливе внутрішнє покриття, яке дозволяє збільшити термін зберігання олії.

Звичайно ж не можна сказати, що через 365 днів масло в двигуні гарантовано «зіпсується», але і збереження всіх його вихідних властивостей обіцяти не можна.

Зараз читають  Перераховані перевірені способи економії на обслуговуванні автомобіля

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

ПОШИРИТИ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.