Зимові морози стають все міцнішими і виникає серйозна проблема у водіїв – їх машини перестають заводитися. Що робити та яка причина цього явища?
Насправді причин замерзання автомобіля багато і є багато способів не допустити цього. Давайте докладно розглянемо причини замерзання авто і як прогріти його взимку.
Як завести автомобіль у мороз
Основна причина, чому авто не заводиться в мороз – це слабкий акумулятор, який у холоді втрачає свої потужності і він не може стартером розкрутити двигун. Причин розрядженої батареї може бути безліч: від забутих габаритів до зносу акумулятора. Щоб уникнути таких неприємностей, краще восени перевірити рівень заряду батареї. Зробити це можна у АКБ-центрах, де продають нові батареї. Як визначити акумулятор, що розрядився? Непрацюючі фари та стартер вкажуть вам на це.
Якщо акумулятор не новий, про всяк випадок прикупіть собі кілька “крокодилів”: у критичній ситуації вони допоможуть вам заощадити час та нерви. Головне знайдіть людину, яка прикурить вашу батарею, яка сіла.
Спосіб 1: прикурити акумулятор автомобіля
Основні способи заведення автомобіля взимку/Фото: Pixabay
Підгоніть автомобіль, з якого прикурюватимете, ближче до капота вашого і заглушіть його двигун. Візьміть “крокодили” і підключіть один кінець до плюсової клеми донора і плюсової клеми пацієнта. А другого крокодила підключіть до мінусової клеми донора, а другий кінець до маси (будь-якої незабарвленої металевої частини авто). Потім спробуйте запустити двигун авто з автомобільним акумулятором, що сів. Якщо завести не вдалося, то заводимо донора, чекаємо 10-15 хвилин і повторюємо дії.
Примітка: у жодному разі не запускайте обидва автомобілі одночасно – це може зашкодити акумулятору донора.
У морозні ночі ви можете заносити акумулятор додому. У вас стане на одну проблему менше – акумулятор не розрядиться. Але з’явиться інша – акумулятор випаровує кілька кислот, тому його краще не залишати в приміщенні, де часто знаходяться люди. А вранці ще потрібно виділити час, щоб підключити акумулятор.
Спосіб 2: купіть пусковий пристрій для автомобіля
Це своєрідний пауербанк для АКБ, який може видавати потрібні пускові струми. Він оснащений “крокодилами” для підключення до клем. Бустер віддає струм під великою напругою 500А-1000А. Зазвичай інтервал його застосування 5-10 секунд, а тривалість прокручування – не більше 10 секунд та не більше 5 спроб.
Примітка: не застосовуйте бустер замість АКБ, тобто знявши його. Так ви можете зашкодити електроніці авто.
Спосіб 3: аерозолі для швидкого старту авто
Часто буває така ситуація, коли авто завели, стартер сильно торохтить, але двигун не запускається. Головне у цій ситуації не мучити стартер. 2-3 спроби буде достатньо, щоб зрозуміти, що двигун не запуститься.
Для початку спробуйте зрозуміти що не так: може справа в неякісному паливі, або воно закінчилося, а може проблема криється в моторному маслі, яке має невідповідну в’язкість. Що б це не було, здебільшого допомагають спеціальні аерозолі.
Суміш високолетючих ефірів з низькою температурою загоряння та змащувальних речовин, що виключають сухе тертя в момент запуску.
Якщо двигун має прямий доступ до дросельної заслінки, необхідно розпорошувати засіб прямо туди. Якщо доступ відсутній – розпорошуйте ефір у патрубок повітряного фільтра. Після цього покрутіть стартером і мотор повинен запуститися.
Спосіб 4: підштовхнути машину
Як водієві завести автомобіль у мороз/Фото: Pixabay
Якщо під рукою нічого немає, то застосуйте старий добрий метод – запуск “з штовхача”. У вас повинні бути: бензиновий двигун, механічна коробка передач, пара чоловік та/або пагорб.
Зніміть гальмо стоянки, увімкніть запалювання і поставте підвищену передачу (третю або четверту). Розженіть до 20-30 км/год і акуратно, але швидко відпустіть зчеплення і стежте за мотором. Якщо все добре, увімкніть “нейтралку” і розгазуйте двигун, щоб з’ясувати чи відгукується він на педаль газу чи ні. Дайте попрацювати на холостих обертах, щоб акумулятор отримав заряд.
Декілька зимових порад водіям
- Не залишайте бак напівпорожнім у мороз. Волога (конденсат), що утворюється в ньому, може кристалізуватися, а утворені крижинки можуть потрапляти в паливну систему, через що двигун буде давати збій.
- За умови негативної температури не ставте машину на ніч на ручник. Тоді вам не доведеться мучитися вранці, намагаючись зняти підмерзлий автомобіль зі гальма стоянки.
- Підніміть двірники на 2-3 години, щоб вони не примерзали до скла. Але не залишайте їх у такому положенні на більш довгий час. Пружини піднятих двірників можуть розтягнутися, а це призведе до того, що чистити вітрове скло вони будуть набагато гірше.
- Не заливайте горілку чи спирт замість незамерзання. Справа в тому, що в бачку омивача ця суміш хоч і протистоїть морозам, але в поїздці може застигнути на вітровому склі.
- Обслуговуйте акумулятор хоча б раз на квартал, особливо перед зимовим сезоном, ставити на зарядку і протирати верхню частину навколо клем для виключення струмів витоку. Зношений автомобільний акумулятор краще здавати в брухт, а натомість купити новий.
Leave a Comment