Автоексперт пояснив, чим небезпечний постійний долив моторного масла

Автомобільний спеціаліст пояснив, чим може бути небезпечний регулярний долив моторного масла.

0
14174

Насамперед автоексперт зазначив, що навіть у нових сучасних автомобілів допускається певний нагар моторної оливи. Це з тим, що у моду ввійшли малолітражні турбовані двигуни з високою потужністю. Ці силові агрегати працюють з підвищеним навантаженням, і щоб їх деталі не виходили з ладу, масляній системі підвищується тиск.

Зрештою лубрикант просочується в камеру згоряння, а тому двигун може споживати невелику кількість оливи. В середньому на тисячу кілометрів силовий агрегат може споживати від 0,05 до 0,6% олії обсягу від витраченого пального. Якщо все знаходиться в межах норми, то періодичний долив оливи не повинен бути проблемою. Однак якщо ви зіткнулися з тим, що у вашого автомобіля різко збільшилася витрата масла, то простий його долив вже може і не допомогти, посиливши проблему.

Деякі автолюбителі можуть зовсім не міняти масло, а просто періодично доливають при необхідності. Вони виправдовують це тим, що цей крок дозволить зберегти ресурс двигуна і знизити витрати на повну заміну масла. Фахівці розповіли, що це абсолютно неприпустимо, адже олива, як і будь-яка деталь двигуна, зношується. Присадки втрачають корисні властивості, масло коксується та осідає на деталях масляної системи.

Зараз читають  Що краще, бензин чи електрика: порівняння на маршруті

Продукти зношування затримуються в маслі і перетворюють його на абразивну рідину. Забивається масляний фільтр і його пропускна здатність падає. Більше того, раптове збільшення витрати олії – це ознака того, що в моторі виникли проблеми, варто відразу звернутися на сервіс.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

ПОШИРИТИ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.