Літня або всесезонна гума: яку все-таки краще вибрати

Час читання: 2 хв.
0

Кожен водій знає, що якість гуми впливає на безпеку керування автомобілем. З цієї ж причини перевзувати машину потрібно робити не менше двох разів на рік. Доводиться купувати два комплекти шин для літньої і зимової експлуатації. Але існує і альтернатива – всесезонні шини. Хороші моделі мають ресурс до 80 000 кілометрів. У чому ж полягає їх відмінності від традиційних літніх?

Технічні характеристики

Сучасна літня гума створена спеціально для експлуатації в жарку пору року. Її склад такий, що вона не розм’якшується навіть під впливом критичних температур. Водієві не потрібно переживати про втрату керованості та інших неприємних моментах.

Всесезонні покришки відрізняються збалансованим складом. Їх можна використовувати цілий рік. Але вони ніколи не будуть в повній мірі демонструвати таку ж надійність і стійкість на дорогах. Рекомендувати їх можна тільки для регіонів з помірним кліматом, коли в різні сезони немає різких стрибків температур.

Купуючи літні шини, краще віддавати перевагу сезонним. Універсальні містять в конструкції більший профіль, який відповідає за якість зчеплення з вологими і засніженими поверхнями. У спеку ці елементи швидко зношуються. Через них на сухому розігрітому асфальті знижується стійкість.

Всесезонні покришки містять численні кромки для відводу вологи і зчеплення з льодом. В процесі їзди по сухій дорозі вони створюють більш високий рівень шуму, в порівнянні з літніми. Останні виграють і в плані опору коченню. Це досягається завдяки монолітному малюнку протектора. Так як для його виробництва застосовується адаптована під високі температури гума, експлуатація авто в спеку гарантує знижену витрату палива.

Всесезонні шини демонструють гарне зчеплення коліс машини з мокрим асфальтом. В каталозі автозапчастин можна знайти чимало сезонних покришок, призначених для регіонів з рясними опадами.

Чому краще купувати літню гуму

Для жаркої пори року варто купувати літні шини з урахуванням умов експлуатації і стилю їзди. Переваги такого рішення полягають в наступних факторах:

  • збільшеному ресурсі;
  • хорошій стійкості на сухій дорозі;
  • здатності зберігати оптимальну пружність;
  • низький ризик заметів під час входження в повороти і виконанні інших маневрів;
  • плавному ході;
  • практично повній відсутності шуму.

На перший погляд при покупці всесезонних покришок очевидна фінансова вигода. Крім того, вони не вимагають відвідування шиномонтажной майстерні двічі на рік. Але в процесі експлуатації стає зрозуміло, що літні шини краще. Вони служать в 2,5 рази довше. З ними зберігається більш високий рівень безпеки, що набагато важливіше зекономлених грошей і кількох годин на «перевзування». Не варто відмовлятися від сезонної гуми і з інших причин. У критичних умовах всесезонні аналоги швидко зношуються, що негативно позначається на елементах ходової. Її запчастини також вимагають заміни.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!