Яким чином холості оберти можуть нашкодити бензиновому двигуну

0
192

Автомобілісти зі стажем знають, що холості оберти знижують ресурс силового агрегату. А докладніше про цей шкідливий процес у статті.

Суть проблеми

Спочатку варто розглянути мастильну систему двигуна. Масло має безперервно надходити до всіх елементів конструкції, що труться, оберігаючи їх від зносу. Мастильний склад надходить самоподтеком і розбризкуванням.

Масляний насос доставляє масло тільки до корінних і шатунних підшипників коленвала, осі коромисел, поршневими пальцями, валу турбокомпресора і ряду інших компонентів, розташованих поруч. Холості оберти перешкоджають розбризкуванню олії, і через деякий час механізм працює на суху.

У сучасних машинах це відбувається через те, що більшість моделей не підтримує потрібний темп оборотів на холостому ходу на відміну від авто 70-80-років. Також варто відзначити, що продуктивність сучасних масляних насосів не впливає на інтенсивність розбризкування масла.

Зараз читають  Експерти розповіли, навіщо автоматичній КПП потрібний режим N і коли його не можна використовувати

У сучасних машин хід поршня в двигуні становить близько 90 см, а діаметр набагато менше, ніж в ДВС моделей кінця минулого століття. Стінки змащуються масляним паром, який утворюється при видавлюванні масляної плівки між колінчастим валом і вкладишем під дією відцентрової сили. Це не буде відбуватися при оборотах нижче 1200 об / хв, тобто при холостих.

Як правильно «гріти» сучасну машину

Взагалі, сучасні машини не особливо потребують прогрівання, так як основні системи починають правильно працювати саме на оборотах не нижче 1500-2000 об / хв. Автомобіль потребує прогрівання, тільки коли на вулиці справжній мороз, і то в такому випадку стояти потрібно не довше 1,5-2 хвилин. Набагато ефективніше буде поступово набирати швидкість.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.