Експерти назвали переваги ременя ГРМ над ланцюгом

0
293

Досить часто можна почути жахливі розповіді водіїв про те, як у придбаної недавно моделі обірвало ремінь ГРМ, або як погані механіки його криво поставили, або як в магазині запчастин підклали підробку.

Нагадаємо, що головне завдання механізму – це своєчасний впуск в циліндри порції паливної суміші і випуск відпрацьованих газів. Реалізується це за допомогою синхронізації діючих механізмів і передачі крутного моменту від коленвала до распредвали. Будь-який збій в роботі системи призводить в кращому випадку до нерівній роботі силового агрегату.

Зауважимо, що використовуваних видів систем ГРМ не два, а три. Крім ременя і ланцюга використовувався реально вічний шестерний привід, який вже прийнятий, як архаїчний, проте до цих пір застосовується, наприклад, на двигуні ЗМЗ-402.

Незважаючи на те, що ланцюг і ремінь ГРМ виконують одну і ту ж функцію, влаштовані механізми різному. Ремінь, хоч і закритий особливим кожухом, знаходиться зовні мотора, а ось ланцюг є всередині агрегату в масляній ванні. Це говорить про те, що ланцюг не схильна до ніяким зовнішнім впливам і зносу, крім достатнього рівня масла і тиску в масляній системі, від якого залежить, зокрема, робота натяжника.

Читайте також  Топ-5 причин, чому не заводиться автомобіль

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.