Статті

Чому кузови масових автомобілів не виготовляються з пластику

Share

Пластиковий кузов на автомобілі вперше з’явився більше 80 років тому, і здавалося, що це буде справжня революція. Адже пластик мав чимало плюсів — легкий, міцний, довговічний. Але чомусь ця технологія так і не стала масовою, а пластиковий автомобіль залишився більше як мрія для технічних фанатів. Так чому ж досі ми не їздимо на машинах з пластиковими кузовами?

Що відомо

Метал, здається, назавжди залишатиметься основним матеріалом для машин, і я сумніваюся, що найближчим часом щось зміниться. Сталь — це те, що дає гарантію надійності. Якщо б ми почали робити автомобілі з легких сплавів або іншого матеріалу, це значно вплинуло б на їх безпеку і довговічність. Це зрозуміло ще з тих часів, коли для авто використовували дерево. Так, дерево було дешевим і легким у обробці, але не вистачало міцності, щоб авто було справжнім “прибульцем” на дорогах. І тому почали використовувати метал.

Пластик у свою чергу — не новий матеріал. Його почали використовувати ще в середині 19 століття, і до початку 20-го століття пластикові вироби стали популярними. Пластик чудово протистоїть хімії, він міцний і довговічний, але йому все ж не можна дати статус «вічного». Тим не менше, він дійсно служить довше, ніж багато інших матеріалів, що використовуються в авто.

Зараз пластик найчастіше використовується для деталей, таких як ручки, накладки та інші дрібні елементи. А ось для більш складних і міцних компонентів автопром почав використовувати композити. Це поєднання пластика з іншими матеріалами, як от скловолокно, що робить його ще міцнішим. І тут я маю на увазі пластик, армований волокном, який насправді має дуже високу міцність. З такого матеріалу виготовляють навіть деталі для літаків і деякі кузови автомобілів. Але ось цей процес, як на мене, дуже трудомісткий і не підходить для серійного виробництва, що вже робить його не дуже вигідним для масового застосування.

Існує також карбон, але це вже зовсім інша історія. Він міцний, але неймовірно дорогий. Та й виготовлення таких кузовів — це справжнє мистецтво, яке вимагає багато ручної роботи. І, зрозуміло, це підвищує вартість авто до небес, роблячи їх доступними лише для еліти.

Отже, на даний момент, коли мова йде про масове виробництво, метал все ж виграє. Пластик і композити чудові для деяких деталей, але, як на мене, для створення масового авто все-таки потрібен метал.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

Опублікував
Скарбик Павло

Останні записи

Названо автомобільні бренди з найнадійнішими моделями

Цього року з'ясувалося, що довіра до електрокарів та гібридів знижується. Машини з ДВЗ та гібриди…

06.12.2024

Чотири незручні функції в автомобілях, які розчаровують водіїв

Сучасні авто зараз реально більше схожі на гаджети на колесах. Купа всіляких "фішок", які мали…

06.12.2024

Як уникнути проблем через нічні заморозки: поради для автомобілістів

Найпоширеніша ситуація, коли вранці після заморозків автомобіль не заводиться. Експерт вважає, що глобальна причина криється у…

06.12.2024

Названо предмети, які небезпечно залишати в авто взимку

Зима — це завжди трохи головного болю для водіїв. Треба не тільки підлаштовуватися до умов…

06.12.2024

Новий Hyundai Santa Fe 2025 отримав сучасну силову установку

Південнокорейський автовиробник Hyundai представив оновлений кросовер Santa Fe 2025 модельного року, який отримав вдосконалену силову…

06.12.2024

6 головних причин, чому двигун відмовляє запускатися

Уявіть цю картину: повертаю ключ запалювання, а двигун просто мовчить. Ну от як так? Думаю,…

06.12.2024