Взимку акумулятор, що сів, — часта проблема, яка може застати зненацька навіть досвідчених автовласників. Морози, тривалий простий або знос батареї можуть призвести до того, що двигун відмовиться заводитися. Правильне використання пускових проводів, або так заних проводів для прикурювання, допоможе повернути автомобіль до життя, але важливо дотримуватись інструкції, щоб уникнути пошкоджень електроніки.
Для початку переконайтеся, що у вас є відповідні дроти. Для бензинових двигунів рекомендуються дроти перетином не менше 5 мм, а для дизельних – від 8 мм. Оптимальна довжина проводів становить щонайменше 3 метрів, щоб було зручно підключатися. Дешеві та тонкі дроти використовувати не варто – вони можуть перегріватись або не впоратися із завданням.
Перед підключенням поставте автомобілі так, щоб акумулятори знаходилися на зручній відстані один від одного. Обидва автомобілі мають бути вимкнені, а всі електропристрої (фари, радіо, кондиціонер) відключені. Перевірте дроти на наявність пошкоджень, щоб уникнути короткого замикання.
Процес підключення проводів виконується строго у певній послідовності. Спочатку червоний провід підключається до позитивного полюса акумулятора-донора, а потім до позитивного полюса розрядженого акумулятора. Чорний провід з’єднується з негативним полюсом акумулятора-донора, яке другий кінець закріплюється на металевій частині двигуна автомобіля з розрядженим акумулятором. Це мінімізує ризик іскріння.
Далі заведіть двигун автомобіля-донора та дайте йому попрацювати 2–3 хвилини. Після цього спробуйте завести автомобіль із розрядженим акумулятором. Якщо він не заводиться, зачекайте ще кілька хвилин. Після успішного запуску, залиште двигун працювати 5–10 хвилин для стабілізації системи.
Зняття проводів виконується у зворотному порядку: спочатку чорний провід від’єднується від двигуна, потім від акумулятора-донора. Після цього знімається червоний провід з розрядженого акумулятора і з донора.
Після запуску рекомендується проїхати 30-40 хвилин, щоб акумулятор зарядився. Якщо проблема повторюється, це може свідчити про несправність акумулятора або заряджання.
Якщо ви не впевнені у своїх діях або не маєте в своєму розпорядженні відповідних проводів, краще звернутися за допомогою до фахівців. Дотримання цих рекомендацій допоможе завести автомобіль навіть у сильні морози та зберегти його електроніку у справності.
Деякі автовласники вважають, що міняти рідину охолодження не потрібно. Вона використовується для запобігання перегріву системи,…
Ford Puma Gen-E можна дізнатися по заглушці спереду і скромнішим повітрозабірникам, а також злегка зміненому…
У сучасних реаліях новий автомобіль не вийде купити, навіть маючи на руках мільйон рублів. В…
Фотографіями прототипу Citroen C5 Aircross, поміченого під час дорожніх випробувань, поділилося видання carscoops, яке заявило,…
Автомобіль для мене — це не просто спосіб дістатися з пункту А в пункт Б,…
Volvo XC60 Winter Edition встановив рекорд швидкості продажів, зникнувши з наявності за 2 хвилини після…
Leave a Comment