Експерти розповіли, чи можна зарядити електромобіль від домашньої розетки

Час читання: 2 хв.
0
Експерти розповіли, чи можна зарядити електромобіль від домашньої розетки

З кожним роком все більше людей замислюються про перехід на електромобілі. Одним із питань, яке хвилює потенційних покупців, є можливість заряджання автомобіля від звичайної домашньої розетки.

Кожен електромобіль можна зарядити від стандартної розетки за допомогою спеціального кабелю, який зазвичай йде в комплекті. Якщо кабелю немає, його можна придбати приблизно за 20 тисяч карбованців.

Важливі аспекти заряджання від домашньої розетки

Електропроводка

Перед тим, як почати використовувати домашню розетку для заряджання, важливо переконатися, що електропроводка будинку впорається з навантаженням. Старе або невідповідне нормам проводка може перегрітися. У деяких випадках може знадобитися оновлення електропроводки та встановлення потужнішого автоматичного вимикача.

Швидкість заряджання

Звичайні розетки надають зарядку потужністю 14 ампер (3 кВт), що сильно уповільнить процес заряджання. Наприклад, повне заряджання батареї на 60 кВт/год може зайняти близько 20 годин. Однак, за ніч, яка зазвичай становить 8-10 годин, можна відновити близько 100-125 км. пробігу.

Прискорена зарядка: встановлення посиленої розетки

Для прискорення процесу зарядки можна встановити посилену розетку, що вимагає заміни стандартної більш потужну з використанням товстіших проводів і потужнішого автомата. Це підвищить потужність заряджання до 3,2 кВт і скоротить час заряджання приблизно на 35%, дозволяючи відновити близько 200 км запасу ходу за ніч. Вартість такої модифікації складає близько 30 тисяч карбованців.

Рекомендований варіант: встановлення спеціального зарядного пристрою (wallbox)

Найбільш ефективним та безпечним способом є встановлення спеціального зарядного пристрою, зазначили експерти. Wallbox значно скорочує час заряджання та підвищує ефективність процесу. У багатьох європейських країнах можливо отримати субсидії до 80% вартості установки для приватних осіб і підприємств, що робить цей варіант ще більш привабливим, незважаючи на необхідність початкових інвестицій і часу на отримання компенсації.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!