Як безпечно їздити під дощем на авто: ТОП-7 правил

Час читання: 2 хв.
0
Як безпечно їздити під дощем на авто: ТОП-7 правил

По-перше, необхідно увімкнути світло . Видимість у дощ значно знижується. Увімкнувши фари, ви не станете краще бачити, але зробите автомобіль помітнішим для інших.

По-друге, слід дотримуватися подвійної дистанції до інших транспортних засобів і не перевищувати швидкісний режим.

Третє правило – не заощаджуйте на двірниках . Включайте їх одразу, як починається дощ. При русі вузькою дорогою, обгоном або обгоном вантажівки переводіть двірники в швидкий режим, щоб водяна хмара від зустрічної або попутної машини не засліпила вас.

По-четверте, не варто боятися аквапланування . Потрапивши на водяну плівку, автомобіль швидко ковзає нею. Міняти траєкторію або гальмувати в цей момент безглуздо і небезпечно – зчеплення шин з дорогою може різко відновитися і можна вилетіти в кювет. Відчувши, що машина відривається від дороги, просто зачекайте, поки зчеплення не відновиться. Аквапланування зазвичай триває кілька секунд. Для запобігання цьому ефекту краще знизити швидкість.

По-п’яте, в дощову погоду особливо важливо уникати частої зміни швидкості , ряду та дистанції. Коефіцієнт зчеплення шин з вологим асфальтом значно нижчий, ніж із сухим, тому маневри виконуються із запізненням, що може призвести до занесення.

Також не варто заїжджати в калюжу, не знаючи її глибини . Краще зупинитися та подивитися, як її проїжджають вантажівки. Не варто пролітати калюжу на швидкості, тому що можна обкотити когось брудною водою, зловити аквапланування, залити повітрозабірник або втратити передній номер.

По-сьоме, не з’їжджайте для зупинок на ґрунтові узбіччя . На землі, що розкисла, можна послизнутися і злетіти з дороги, і буде складніше рушити з місця. Бруд з узбіччя також погіршить зчеплення коліс у машин, що йдуть за вами, поки дощ не змиє її з дороги. Пам’ятайте, що автомобіль, що стоїть на узбіччі, є перешкодою на дорозі, а в дощ його ще складніше помітити.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!