Експерти назвали особливості водіння під час дощу

Час читання: < 1 хв.
0
Експерти назвали особливості водіння під час дощу

Водіння в дощ потребує особливої ​​акуратності та уваги, тому що навіть досвідчені водії можуть зіткнутися з непередбаченими труднощами. Погана видимість, збільшений гальмівний шлях та знижена міцність зчеплення шин із дорогою – все це додає ризику на дорогах.

Серед основних помилок, яких допускають водії під час дощу, експерти відзначили перевищення швидкості. Необхідно адаптувати швидкість до умов і зберігати збільшений інтервал до автомобілів, що йдуть попереду. Також дуже важливо уникати різких маневрів та гальмування, які можуть призвести до занесення.

Не менш важливо правильно використовувати освітлення та двірники. Увімкніть фари навіть вдень, щоб забезпечити хорошу видимість, і слідкуйте за справністю та чистотою світлотехніки. Переконайтеся, що двірники у хорошому стані та налаштовані на адекватну швидкість роботи.

З особливою обережністю слід підходити до проїзду калюж: утримуйте швидкість та уникайте різких прискорень, щоб не втратити контроль над машиною.

Пам’ятайте, що аквапланування може миттєво змінити траєкторію руху. Якщо відчуваєте, що машина почала ковзати, не гальмуйте і не повертайте кермо, доки швидкість не впаде і шини знову не вловлять дорогу.

Регулярне технічне обслуговування вашого автомобіля, включаючи перевірку стану шин та гальмівної системи, допоможе мінімізувати ризики під час водіння в дощову погоду. Також важливо знати та вміти використовувати такі системи, як ABS та ESC, які можуть суттєво допомогти у складних дорожніх умовах.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!