Що робити, якщо двері та замок автомобіля примерзли

0
461

Багато водіїв вже стикалися з проблемами при слабких морозах, а при сильних негативних температурах навіть нові автомобілі можуть мати труднощі із запалюванням і замерзанням кузова.

Однією з найпоширеніших проблем в холодну погоду є замерзлі двері. Ми поговорили з технічними експертами, щоб з’ясувати, що робити, якщо двері автомобіля перестають відчинятися в холодну погоду, і що робити, якщо ви опинилися в такій ситуації.

Не трясіть двері

Якщо двері не відчиняються з пульта дистанційного керування, сталевий замок не допоможе. Найголовніше, якщо двері замерзли, не тягніть за ручку.

Насправді, більшість компонентів автомобільних замків зроблені з пластику, а пластик може легко тріснути або відірватися. Якщо двері не відчиняються, не намагайтеся відкрити їх у будь-який спосіб. Це може призвести до більш серйозних неприємностей для автовласника.

Крім того, двері не завжди надійно закріплені на кузові через прилеглу гуму. Адже механізми сучасних замків виготовлені з пластику, а до деталей під’єднані кабелі в пластиковому обплетенні. Усередині кабелів та обплетення утворюється конденсат. Цей конденсат заморожує весь механізм, виводячи його з ладу.

Електромагнітні компоненти, які утримують замок у відкритому стані, виконують свою функцію, але відкрити нічого не вдається. Це відбувається тому, що кабелі замерзли. Їх неможливо відігріти ззовні. У більшості випадків двері смикають так сильно, що троси в частині, прикріпленій до ручки, обриваються, і двері не відчиняються навіть після відігрівання. Доведеться їхати на станцію технічного обслуговування.

Потрапляння всередину через інші двері

Якщо ви опинилися в такій незручній ситуації на морозі, найголовніше – потрапити всередину автомобіля. Якщо не через водійські двері, то через інші двері, аж до багажника. Необхідно увійти в автомобіль і завести двигун. У рідкісних випадках всі чотири двері і багажник можуть бути замерзлими і щось може відкритися.

Наступним кроком є переміщення автомобіля в більш тепле місце. Бажано залишити автомобіль на кілька годин, щоб він прогрівся. У міру прогрівання все відтає і може відкритися. Однак так відбувається не завжди.

“У багатьох автомобілів, зокрема Infiniti та Nissan, ця проблема виникає регулярно. Трохи морозу – і вони всі там. Так, на тросах і молдингах не повинно бути конденсату. Все повинно бути досить щільно і добре змазано. Але в процесі експлуатації автомобіля троси рухаються і з’являється вільний простір. І немає великої потреби в конденсаті. Тому на дверях завжди є конденсат. Навіть коли автомобіль миють, частина води потрапляє всередину дверей. Конденсат осідає всередині кабелів через тонкі капіляри і замерзає. Електромагнітний штовхач сам по собі не дуже міцний пристрій. Якщо він натрапить на перешкоду, то нічого не зможе зробити”, – каже керівник автосервісу.

Після прогріву двері прогріваються і відчиняються у 90% випадків

Якщо двері замерзли, раму потрібно легенько “постукати”. Це пов’язано з тим, що зазвичай замерзає гумовий ущільнювач, і така дія допомагає звільнити двері від льоду. Інший спосіб – відчинити інші двері і завести автомобіль. Після прогрівання двері відчиняться без перешкод.

Якщо проблема повторюється, замініть механізм

Якщо вам вдалося потрапити в машину через інші двері, завести двигун, прогріти її і відігнати в тепле місце, але замерзлі двері все одно не відчиняються, потрібно їхати в автосервіс. Там фахівці відкриють салон і замінять троси та запірний механізм. Технічні експерти кажуть, що люди часто намагаються самостійно змастити і продути троси, але, на жаль, конструкція настільки тонка, що для того, щоб дістатися до них, доводиться розбирати замок.

Якщо таке трапляється, і якщо це повторюється, кабель зазвичай замінюють. Ніякий окріп, вилитий назовні, нічого не змінить. У деяких ситуаціях, якщо вставити ключ у замкову щілину, замок повернеться, але двері все одно не відчиняться. Проблема полягає в зношеності компонентів, таких як троси і замки. З часом вода потрапляє в систему і замерзає. Мастило не вирішує цієї проблеми.

Інший поширений випадок – коли двері відчиняються ззовні, коли холодно, але не відчиняються зсередини. У такому випадку єдине рішення – віддати їх у ремонт.

Механізм частково функціонує, і двері відчиняються ззовні, але не зачиняються назад зсередини автомобіля. Щоб вийти з машини, потрібно відчинити вікно і потягнути за ручку ззовні. Це може бути проблемою, особливо з кабелями.

Не лийте на двері окріп і не використовуйте фен

Більше не існує зовнішніх методів боротьби з замерзлими дверима

Механічне втручання не потрібне. Якщо тільки це не старий ВАЗ, в такому випадку можна застосувати інший метод. Можна було б обдати замок окропом або прогріти його феном. Але в сучасних автомобілях власник навіть не знає, де прогріти машину. І не варто використовувати фен або запальничку, щоб розігріти лакофарбове покриття, тому що це не дуже допомагає.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.