Ситуація, коли паливний знак на панелі вже блимає, а до заправки ніяк не доїхати, може статися з кожним водієм. Розповідаємо, як із цим розібратися без паніки та вийти із проблеми з повним баком.
Коли спалахує контрольна лампа «резерв палива», це не означає, що автомобіль зупиниться за секунду. У баку є ще близько 10% палива — цього вистачить на 40–60 км. Якщо з’явився напис “запас ходу 0” на бортовому комп’ютері, можна проїхати 20-30 км або навіть більше, залежно від моделі автомобіля.
Як продовжити запас ходу, якщо бензин майже на нулі?
- Вимкніть усі зайві споживачі енергії: кондиціонер, піч, магнітолу та підігрів сидінь.
- Ведіть машину плавно. Краще вибрати оптимальну швидкість та підтримувати її. При швидкості 80-90 км/год автомобілі споживають мінімум палива, але їздити так можна лише трасою.
- Рухайтеся у правій смузі. Так безпечніше з’їхати на узбіччя, і ви не заважатимете руху, якщо бензин закінчиться.
Що робити, якщо машина затихла?
- Перше — подбайте про безпеку. Не стійте на проїжджій частині, увімкніть аварійну сигналізацію, встановіть знак аварійної зупинки.
- Попросіть привезти паливо. Зателефонуйте друзям у службу технічної підтримки або сервіс доставки бензину. Замовити технічну службу можна на деяких заправках.
- Попросіть допомоги на дорозі. Автомобілісти, що проїжджають повз, можуть підвезти вас до заправки і назад або ви можете скористатися таксі. Якщо захочете у зворотному напрямку покататися з каністрою на громадському транспорті, пам’ятайте, що вас туди не пустять: заборонено перевозити легкозаймисті предмети та горючі матеріали.
- Викличте евакуатор. Це може бути єдиним виходом, наприклад, на заміській трасі — плюс набагато швидше за техдопомогу.
Реклама