Якщо аварія сталася через поганий стан дороги, то виплати від обслуговуючої компанії максимально складно.
Час від часу в Україні трапляються ДТП через поганий стан дороги, а не з вини водіїв чи пішоходів. У зв’язку з цим виникає питання, хто ж нестиме відповідальність, якщо причиною аварії стало незадовільне дорожнє покриття.
Все почалося з того, що водій в’їхав у велику яму, втратив керування та вилетів у кювет, де врізався у дерево. Загальна вартість збитків становила 296 тис. грн. Водій вирішив подати позов до суду, де наголосив, що головною причиною того, що сталося, є бездіяльність служби автомобільних доріг. Водій вимагає, щоб відповідач відшкодував йому збитки у розмірі 296 тис. грн. та моральні збитки на 50 тис. грн, повідомляє Дорожній Адвокат .
У суді встановили, що для встановлення суми збитків необхідно визначити вартість майна до ДТП та вартість майна після ДТП. За даними суду, до аварії машина коштувала 257 тисяч гривень, а після – 24 тисячі гривень. Таким чином, збитки склали 233 тисячі гривень, які суд ухвалив стягнути зі служби автомобільних доріг на користь водія. Також суд ухвалив, що водієві мають виплатити 30 тисяч гривень компенсації за моральну шкоду.
Верховного суду, щоб той скасував ухвалені судові рішення як протиправні. Розглянувши всі матеріали справи, у Верховному Суді дійшли висновку, що пошкодження автомобіля було наслідком бездіяльності Служби автомобільних доріг, яка не стежила за тим, щоб дорожнє покриття було у належному стані.
Таким чином, Верховний Суд погодився з тим, що територіальна Служба автомобільних доріг має відшкодувати потерпілому водію матеріальні збитки, а також компенсувати водію моральні збитки.
За підсумками розгляду справи, у Верховному Суді ухвалили, що стягнення зі Служби автомобільних доріг на користь водія майнових збитків у розмірі 233 тис. грн. та моральної шкоди у розмірі 30 тис. грн. була правомірною (Постанова від 26.01.2022 у справі №750/8507/18).