Підголовники є важливою частиною системи безпеки авто. При цьому до них потрібно ставитись з належною увагою. Існує низка ситуацій, коли їх необхідно знімати, проте надалі варто не забувати повертати на місце. Представник поліції розповів про подібні випадки.
Знімати підголівники з сидіння водія категорично заборонено. Цей предмет, так само як і ремені безпеки, включений до переліку умов та несправностей, за яких заборонено експлуатацію ТЗ. При цьому регламентовано і відстань до голови водія, що має становити від чотирьох до дев’яти сантиметрів.
Якщо водій знаходиться у машині один, можна зняти задні підголівники. Часто вони зменшують огляд у задньому вікні. Крім того, зняти їх потрібно у випадках, коли встановлюється дитяче крісло і вони заважають розташувати його максимально щільно до сидіння. Якщо утворюється проміжок між підголовником машини і крісла, робити це потрібно обов’язково.
Знімати підголівники можна й у разі потреби перевезення довгих предметів під час складання сидінь. Однак не можна забувати їх знову встановлювати на місце, щоб відповідати вимогам безпеки авто.