Штрафи за тріщини на вітровому склі: чи варто переживати водіям

Час читання: < 1 хв.
0
Штрафи за тріщини на вітровому склі: чи варто переживати водіям

Коли на лобовому склі з’являється тріщина, водії часто замислюються, чи можна продовжувати їзду з таким пошкодженням і яку відповідальність можна понести у разі зупинки автомобіля поліцією.

Правила дорожнього руху містять чіткий перелік несправностей, при яких експлуатація транспортного засобу заборонена. Однак тріщина на лобовому склі не входить до цього переліку, тому штраф за їзду з тріщиною не передбачено.

Вимоги та обмеження

Згідно з законодавством України, зокрема законом від 05.06.2014 №1315-VII, при експлуатації колісних транспортних засобів обов’язково дотримуються національних стандартів та кодексів усталеної практики. Важливими документами є національний стандарт ДСТУ 3649:2010 «Колісні транспортні засоби» та Правила дорожнього руху, затверджені постановою КМУ від 10.10.2001 №1306.

Вимоги ДСТУ

Реклама

Згідно з п.6.8.5 ДСТУ 3649:2010, на вітровому склі не повинно бути сколів чи тріщин у зоні роботи склоочисників. Однак, ці пошкодження не вважаються технічною несправністю автомобіля відповідно до приписів стандарту.

Вимоги ПДР

Пункти 31.1, 31.3, 31.4 Правил дорожнього руху визначають несправності, при яких заборонена експлуатація транспортного засобу. Проте ПДР не зазначають вимог або заборон щодо їзди з тріщиною на вітровому склі.

Чи можна їздити з тріщиною скла?

Наявність тріщини на лобовому склі дійсно може погіршити видимість, але правила дорожнього руху не вважають це несправністю, яка забороняє керувати автомобілем. Це пошкодження, яке бажано усунути, але їздити з ним не забороняється.

Поради водіям

Якщо інспектор намагається виписати штраф за тріщину на лобовому склі, попросіть його продиктувати перелік несправностей, при яких заборонено керувати автомобілем. Якщо штраф все ж було виписано, ви маєте право оскаржити його.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!